Margučiai pagal Nomedą Marčėnaitę: „Mano tradicija – tradicija“

© 2020 vmgonline

Gilės projektai

Gilės projektai

mobile_750x300.jpg
vmgonline_baneris (1).jpg

Naujienlaiškis

  Margučiai pagal Nomedą Marčėnaitę: „Mano tradicija – tradicija“

  Menininkės Nomeda Marčėnaitė ir Gražina Liaudginienė siūlo margučius puošti tradiciniais metodais (jos tai daro vašku) ir pinti velykinius vainikus. Kaip sako Nomeda, „mano tradicija – tradicija“. Taip pat menininkė pataria kiaušinius dažyti svogūnų lukštais, kuriais išgausite natūraliai sodrias spalvas, o kiekvienas margutis nusidažys unikaliai.

  Patarimai, kaip išgauti spalvas iš natūralių produktų:

  MĖLYNA. Burokine tarka sutarkuokite dvi raudonųjų kopūstų galvas, tarkius užpilkite 500 ml vandens, įpilkite 6 v. š. baltojo acto. Virkite 15 min. Nuovirą atvėsinkite iki kambario temperatūros, pamerkite į jį žalius kiaušinius ir virkite dar 15 min. Nuovire kiaušinius palikite mirkti per naktį.

  GELTONA. Į karštą vandenį įberkite 3–4 šaukštus ciberžolės miltelių, užvirinkite, kad spalva būtų ryškesnė. Nuovirą atvėsinkite, tada sumerkite į jį kiaušinius, pavirkite dar 15 min. ir palikite per naktį.

  ROŽINĖ. 2 puodelius tarkuotų burokėlių užpilkite vandeniu, įpilkite 1–2 v. š. acto, virkite 15 min. Į atvėsusį nuovirą sudėkite žalius kiaušinius ir virkite dar 15 min. Kiaušinius nuovire palikite per naktį.

  TAMSIAI RUDA. 3 v. š. kavos tirščių užpilkite vandeniu, įpilkite 1 v. š. acto ir pavirkite 15 min. Į atvėsusį nuovirą sudėkite kiaušinius ir virkite dar 15 min. Kiaušinius nuovire palikite per naktį.

  RAUDONAI RUDA. 12 juodosios arbatos pakelių užpilkite karštu vandeniu, įpilkite 1 v. š. acto, pavirkite 15 min. Į atvėsusį nuovirą sudėkite kiaušinius (kad skystis juos apsemtų) ir virkite dar 15 min. Nuovire kiaušinius palikite per naktį. Arbatos pakelius galima prakirpti.

  ORANŽINĖ (OCHRA). 4 puodelius raudonųjų svogūnų lukštų užpilkite vandeniu, įpilkite 1 v. š. acto ir virkite 15 min. Į atvėsusį nuovirą dėkite kiaušinius ir virkite juos 15 min., galima ir ilgiau. Geriausia kiaušinius nuovire palaikyti per naktį.

  Kiaušinius dažykite natūraliomis medžiagomis. Mėlyną spalvą išgausite iš raudonųjų kopūstų, geltoną – iš ciberžolės, rožinę – iš burokėlių, oranžinę (ochra) – iš raudonųjų svogūnų lukštų.


  Vainikams pinti naudokite džiovintas gėles, žoleles, kitus augalus. Derinkite vainikus prie margučių.


  #velykos #natūraliosmedžiagos #natūralu #spalvos #kiaušiniai #kaipmarginti #patarimai #mergučiai #gražu #vainikai #nomedamarčėnaitė #kiaušiniųdažymas

  ATGAL

  PASIDALINTI

  Naujienlaiškis

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg