Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Marginti vašku – paprasta!

Kas geriausiai gali papasakoti apie tradicinius kiaušinių marginimo būdus? Žmogus, kuris tai daro ne vieną dešimtmetį. Vilniuje susitikome su Marija Banikoniene, kuri kiaušinius margina vašku. Ir ne tik prieš Velykas, bet ir visus metus. Šiai moteriai aktyvumo būtų galima pavydėti, o susitarti dėl susitikimo laiko – sunkiau nei su virtuvės šefu.

Kada pradėjote marginti kiaušinius vašku?

Aktyviai ir dažnai marginti pradėjau prieš pat Lietuvos Nepriklausomybę. Anksčiau to nebuvo galima daryti, reikėjo slėptis, nes Velykos buvo laikomos krikščionybės simboliu. Devyniasdešimtaisiais Vilniuje buvo tokia meno galerija „Kuporas“, užėjau ten ir pamačiau, kad ten pardavinėja kiaušinius. Pasakiau, kad ir aš dažau kiaušinius, tad paprašė, kad atneščiau savo margučius į parodą. Taip ir „užsivedė“ visas šis hobis, kuris padėjo gauti meno kūrėjos statusą.

Marija, ką svarbiausia žinoti prieš marginant kiaušinius vašku?

Imkite baltus kiaušinius, o kad margučiai ilgai išliktų, pradurkite skylutes kiaušinio galuose ir išpūskite turinį. Ir nusiteikite, kad reikės kantrybės – vieną margutį nuo… iki… padailinti užtrunka daugiau nei valandą.

Kad vaško piešinys išeitų tikslus, susiradę centrą, nusibrėžkite linijas. Centrui rasti puikiai tinka kiaušinio dėklas. (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Vinis ar adatėles galite įkalti į pieštukus – bus puikus įrankis piešti vašku. (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Vaškas reikalingas tik tada, jeigu dažysite šiltame vandenyje, nes jis nenublunka. Dažydami šaltuose maistiniuose dažuose naudokite paprasčiausią parafino žvakę – piešinys tikrai neišbluks. (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Svarbiausia neskubėti, palaukti, kol vaškas nulašės ant adatėlės galo. (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Vaško, parafino spalva priklauso nuo jo kaitinimo laiko: kuo ilgiau kaitinsite, tuo vaškas ar parafinas bus tamsesnis. (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


#velykos #MarijaBanikonienė #parafinas #vaškas #kiaušiniai #margučiai #marginimasvašku #tradicijos

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg