Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Maistas – motyvacija sportuoti

Po Naujųjų daugelis prisižada sau ir kitiems sportuoti, valgyti sveikai ir gyventi gerai… Deja, jau po kelių savaičių ar net dienų entuziazmas išblėsta, o pažadai taip ir lieka ant vandens rašyti. Apie tai, ką daryti, kad motyvacija neišblėstų, ir kiek maistas turi įtakos fizinei išvaizdai, pasakoja asmeninė fitneso trenerė Leoneta Jonutytė-Mažeikienė.

Ką tik praskriejo didžiosios metų šventės, greičiausiai dauguma spėjo pamiršti, kas yra sportas. Kaip motyvuoti save vėl sportuoti?

Tiems, kurie jau pasiekė norimų rezultatų, motyvacijos nebereikia. Sportas ir suderinta mityba tampa rutina ar, greičiau, gyvenimo būdu, be kurio nebegali gyventi. Tam, kad pasiektumėte tokių rezultatų, nereikia norėti, vos atėjus į sporto salę, po trijų mėnesiu tapti fitneso čempionu. Labai gerai motyvuoja maži tikslai, kuriems įveikti nereikia daug laiko, pavyzdžiui, per mėnesį numesti 2 kilogramus arba per užsibrėžtą laiką padailinti vieną kūno dalį ir stebėti, kaip ji keičiasi. Vėliau automatiškai atsiras motyvacija siekti naujų tikslų.

Jei valgysite pakankamai, motyvacijos sportuoti nepritrūks.

Specialistai nuolatos sako, kad būtina derinti sportą su mityba. Kuri dalis yra svarbesnė?

Norint pasiekti akivaizdžių rezultatų, mityba turėtų sudaryti 7080 % sveikos gyvensenos, o sportas – likusius. Kartais ateina žmogus sportuoti, stengiasi, pluša metus, o rezultatų nesimato arba jie menki. Taip yra todėl, kad nebuvo pakeista mityba, o maitintasi taip pat prastai, kaip ir prieš pradedant sportuoti. Reikia įsidėmėti, kad sportas yra lyg kūno dizaineris: jis patobulina ir paryškina. Pavyzdžiui, jei kriaušės figūros tipą turinti moteris sveikai maitinsis bei sportuodama dailins ir stiprins pečių liniją, jos kūnas taps proporcingesnis.

Ką valgyti sportuojant žiemą, kad nepritrūktų energijos, bet tuo pačiu kristų svoris? 

Klaidinga manyti, kad vaisiai ir daržovės yra tie maisto produktai, kurie geriausiai tinka, jei nori numesti svorio. Pirma, valgydami vien vaisius, gausite pernelyg daug angliavandenių, kurie staigiai pakelia gliukozės kiekį kraujyje, bet jis taip pat greitai nukrenta. Tada jau niekas nesustabdys jūsų suvalgyti bandelę. Tuo metu valgydami tik daržoves, rizikuojate suvartoti pernelyg mažą kalorijų kiekį. Dėl to trūks energijos, bus šalta, o sportuoti nesinorės. Jei valgysite pakankamai ir įvairiai, motyvacijos sportuoti nepritrūks. Be to, sportuojantiems žiemą į racioną reikia įtraukti daugiau baltymų, kad raumenys turėtų pakankamai statybinės medžiagos. Taip pat, ypač dabar, kai šalta, į kasdienius valgius reikia pridėti daugiau gerųjų riebalų, pavyzdžiui, augalinio aliejaus, riešutų ar žuvies. Svarbiausia išlaikyti produktų įvairovę.

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg