Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Maistas, kuris padeda šypsotis


Maisto produktai suteikia ne tik sotumo jausmą. Jie gali padidinti arba sumažinti laimės jausmą, pakelti nuotaiką arba ją sugadinti.
Turime išmanų kūną. kuris pats žino, ko ir kada jam reikia, kad geriau jaustųsi. Smegenys duoda signalą, kada reikia snūstelėti, o kada į skrandį įsimesti kažką saldaus, kad atgautume jėgas ir galėtume šypsotis. Kūno signalų nereikėtų ignoruoti.


Gruzdintos bulvytės su padažu, ledų porcija, koks morenginis pyragaitis – greitai skaidomų angliavandenių bomba, gali pataisyti nuotaiką čia ir dabar kelioms valandoms, bet yra nemažai produktų, kurie gana aukštą geros nuotaikos lygį gali palaikyti kur kas ilgiau. Vienas tokių, beje, yra kiaušiniai, kurių šiandien prisivalgysite į valias!

Įtraukite bent šiuos septynis produktus į savo valgiaraščius ir stebėkite, kaip viskas keičiasi!


1. Juodosios pupelės

Magnio, geležies, cinko, kalio ir kt. naudingųjų medžiagų turtingas produktas, kuris užtikrina dar ir sklandžią laimės hormonu vadinamo serotonino gamybą. Be to, turi daug antioksidantų, kurie gina organizmą nuo įvairaus žalingo aplinkos poveikio.


2. Viso grūdo duona

Kai nuotaikos nėra, nes patiriame stresą ar tiesiog turime rūpesčių, kurie „suvalgo" daug energijos, tarsi savaime siekiame maisto, kuris jos gali duoti, t. y. greitųjų angliavandenių porcijos: ledų, saldainių, morengų deserto ir pan. Tačiau greitųjų angliavandenių bombos nepadarys mūsų laimingų ilgam: laimės užteks vos kelioms valandoms. Norėdami užsitikrinti ilgai trunkantį laimės, gerumo pojūtį, turime rinktis produktus, turtingus sudėtingųjų, ilgai skaidomų angliavandenių, kurių gausu viso grūdo miltų kepiniuose. Neskaldyti grūdai teigiamai veikia ir žarnyno mikroflorą, palaiko tinkamą gerųjų bakterijų pusiausvyrą – šie veiksniai smarkiai prisideda prie geros savijautos.3. Otas

Taip, jeigu trūksta jausmo, kad viskas gerai, išsikepkite otą. Tiksliau, išvirkite garuose, nes taip išsaugosite daugiau naudingųjų medžiagų, kurių reikia, kad nuotaika būtų gera. Ši žuvis įspūdingai turtinga baltymų, kurie turi svarios įtakos serotonino kiekiui kraujyje.


4. Burokėliai

Paprasčiausiuose burokėliuose yra betaino, kuris palaiko tinkamą serotonino gamybą smegenyse. Taip pat gausu folio rūgšties, kurios stoka gali lemti niūrą nuotaiką, jausmą, kad nėra jėgų. Trumpai tariant, burokėliai patikimai stabilizuoja mūsų psichinę ir emocinę būseną.5. Raudonoji paprika

Raudonojoje paprikoje yra kone dvigubai daugiau vitamino C ir net aštuonis kartus daugiau vitamino A nei kitų spalvų paprikose. Tai yra daržovė numeris du daržovių pasaulyje! Didelė vitaminų koncentracija tiesiogiai teigiamai veikia mūsų nuotaiką, stiprina imuninę sistemą.


6. Bananai

Bananai saldūs, tačiau juose esantis cukrus veikia kitaip nei saldžiuose desertuose, t. y. nesukelia staigaus gliukozės kiekio kraujyje šuolio, o netrukus ir staigaus jos sumažėjimo. Taigi saldus malonumas, kurį patiriame valgydami bananus, dovanoja ilgai trunkanį laimės jausmą. Tai, kad bananas turtingas kalio, yra dar vienas jo privalumas: kalis mažina depresijos ir streso simptomus. Patikimas geros nuotaikos užtaisas bananai, patiekti kartu su riešutų sviestu!7. Citrina

Patarimas „Jeigu gyvenimas duoda tau citrinų, pasidaryk iš jų limonadą", yra neginčijamai teisingas. Toks požiūris garantuoja gebėjimą išsaugoti laimės jausmą net sudėtingiausiomis aplinkybėmis. Tačiau tyrimai rodo, kad nuotaiką gelbsti ne tik limonadas, bet citrusinių vaisių kvapas. Tad pasipjaustykite citrinos ar patarkuokite jos žievelės kad ir į salotas!


Geros nuotaikos!

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg