Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Lietuvos šefės tarptautinėse varžybose iškovojo solidų apdovanojimą


Pasveikinkite – vakar iš Honkonge vykusio tarptautinio kulinarijos konkurso „Hot Chef Challenge“ Lietuvos virtuvės meistrės Aldona Gečienė, Honorata Lyndo ir Liucija Makovska grįžo ne tuščiomis. Šefių trijulė parsivežė bronzą. VMGonline.lt jau rašė, kad šefės šiose varžybose mūsų šalies atstovės varžėsi su daugiau nei 80 dalyvių iš įvairių pasaulio šalių.

„Pats varžybų pavadinimas pasufleruoja, kad jų pagrindas – aštrūs patiekalai. Vis tik Azijos šalyse, Honkonge, aštrumas įgijo visiškai kitokią prasmę. Iš arti galėjome stebėti, kokią gausą ir kokių aštrių prieskonių naudoja konkurso dalyviai – dalis jų mums, europiečiams, net nežinomi. Jei mums atrodė, jog patiekalai, kuriuos ruošėme konkursui, iš tiesų labai aštrūs, komisijos vertinimu, jie buvo tik pikantiški. Išgirdusios tai po pirmojo patiekalo pristatymo atitinkamai koregavome receptūras prieš stodamos į antrąjį kovos ringą“, – sakė viena Lietuvai varžybose Honkonge atstovavusių virtuvės meistrių Honorata Lyndo.

Visais kovos ringuose reikalingais įrankiais bei pagrindiniais ingredientais, kaip žadėta, pasirūpino varžybų organizatoriai, o ieškodamos reikalingų papildomų produktų savo konkursiniams patiekalams Lietuvos atstovės susidūrė su dar vienu netikėtumu: Honkonge įsigytų daržovių skonis ženkliai skyrėsi nuo europiečiams įprasto. „Iš tiesų lengvai radome reikalingų produktų – visi Honkonge kalba angliškai, net užrašai angliški, tačiau produktų skoninės savybės kitokios. Pavyzdžiui, saliero šaknis, kuri Lietuvoje intensyvaus, ryškaus skonio, ten įsigyta juo visiškai nepasižymėjo – priešingai, jos skonis buvo neišreikštas, švelnus. Morkos, pirktos Honkonge, taip pat nėra tokios saldžios, kaip pas mus“, – pasakojo virtuvės šefė.

Nuvykusios į Honkongą Lietuvos atstovės būtinų ingredientų paieškai galėjo skirti vieną dieną, iki prasidedant varžyboms. „Papildoma diena, kurią turėjome nuskridusios, taip pat turėjo įtakos pasiektam rezultatui. Be jos nebūtų pavykę taip gerai pasirodyti. Labai išvargino skrydis su persėdimu bei ten tvyrantis karštis ir drėgmė. Adaptacija buvo iš tiesų sunki, nuolat trūko gryno oro – išėjus į lauką patenki lyg į šiltnamį, o varžybų patalpose nuolat ūžia kondicionieriai“, – pasakojo H. Lyndo.

Nepaisant iššūkių, Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos (LRVVKA) narės džiaugiasi turėjusios progą išbandyti jėgas „Hot Chef Challenge“ konkurse ir liko patenkintos pasiekimu. Ateityje turėdamos galimybę vykti į kulinarines varžybas kitame kontinente ja pasinaudotų, nes, pasak daugkartinių tarptautinių čempionatų dalyvių ir prizininkių, kiekvienas konkursas suteikia galimybę tobulėti. Jos taip pat vertina ir yra labai dėkingos už palaikymą, kurio Honkonge sulaukė iš Lietuvos ambasadorės Kinijoje Inos Marčiulionytės, dalyvavusios tuo pačiu metu ten vykusiame „Belt and Road“ iniciatyvos šalių ūkio viršūnių susitikime, taip pat kolegoms, siuntusiems geriausius linkėjimus iš Lietuvos.

Tarptautinis kulinarinis konkursas „Hot Chef Challenge“ organizuotas pirmą kartą, siekiant populiarinti skirtingas kulinarines kultūras „Belt and Road“ iniciatyvos šalyse, plėsti profesines žinias apie produktus iš šių šalių, skatinti tarptautinį bendradarbiavimą bei suteikti galimybių šefams iš viso pasaulio dalytis patirtimi. Konkursas vyko laikantis Pasaulinės vyriausių virėjų organizacijų asociacijos (angl. „World Association of Chefs Societies“) standartų, jo komisiją sudarė asociacijos akredituoti šefai, tarp kurių – A kategorijos šefai Perry Yuen ir Rudolf Muller. Iš daugiau nei 80 konkurso dalyvių į finalą pateko aštuoni. Laimėtojo titulas atiteko šefui Chiu Kin Cheong iš Hongongo „Jockey Club“.

Ką ruošė Lietuvos šefės?

Lietuvos atstovės varžėsi dviejose konkurso kategorijose – mėsos bei žuvies-jūrų gėrybių. Atitinkamai virtuvės meistrė Aldona Gečienė komisijos vertinimui patiekė keptą ėriuko nugarinę su porų pudra, aštriu pipiriniu padažu, svieste keptais gardintais salierais bei fito baravykų štrudeliu; gruperio filė su vasabio ir petražolių plutele, apelsinų-aitriųjų paprikų padažu, salierų geltonojo kario piurė, kepta krevete su „piri piri“ ir garintais lęšiais.

Šefė Honorata Lyndo Honkonge gamino keptą ėrienos nugarinę su šonkauliukais ir aštria aitriųjų paprikų plutele, ėriuko nugarinę su „hoisin“ padažu, kalendra padengtu vytintu kumpiu, salierų piurė, bruknių-aitriųjų paprikų padažu, moliūgų „fondant“, aštriu „pak choy“ apelsinų sultyse ir sviestiniais „eringi“ grybais; keptą gruperio filė su aitriųjų paprikų aliejumi, sviestine jūrų šukute, „sriracha“ tigrinėmis krevetėmis, aštriais jūrų gėrybių putėsiais cukinijos gėlėje, imbierine morkų piurė, „sriracha“ krevečių kiautų padažu ir imbierinėmis jaunomis morkomis bei keptais medaus-aitriųjų paprikų agurkais.

Virtuvės šefė Liucija Makovska varžybose patiekė ėriuko nugarinę su vasabių riešutų plutele, ėriuko nugarinę, keptą svieste su aitriųjų paprikų pipirais, česnakais ir rozmarinais, aštriu alaus, austrių ir sojų padažu, aštriais karamelizuotais svogūnais „hoisin“ padaže, sūrio pyragėliu, pikantišku bulvių kremu su česnakais, brokoliais su vasabiu ir marinuotais ridikėliais, trumpai marinuotais ir aštriais keptais grybais; jūrų šukutes baltame padaže su aštriu tigrinių krevečių „cannelloni“, krevetėmis su bazilikais ir saldžiai aštriu padažu, ananasų ir mangų čatniu, žiedinių kopūstų kremu su kariu, trumpai marinuotais agurkais ir ridikėliais, aštriai keptomis kukurūzų burbuolėmis, saldžiai aštriu padažu, džiovintais alyvuogių trupiniais.

#aldonagečienė #HotChefChallenge #varžybos #LiucijaMakovska #HonorataLyndo #LRVVKA #šefės #Honkongas

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg