Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Ledai burbuliniame vaflyje „Yogugu“ ledainėje: eilės vis dar ilgiausios Palangoje

Kiekvieną vasarą Lietuvoje bent viena naujiena sudrebina gastronomijos pasaulį. Šįkart jų – kelios. Ir dauguma – pajūryje. Jau rašėme apie iš Italijos atvežtus šokoladinius kebabus, tačiau eilėmis ši kebabinė stipriai varžosi su „Yogugu“ šaldyto jogurto ledaine, kuri Lietuvos rinkai pristatė burbulinius vaflius ledams.

Net ir niūrią, apsiniaukusią dieną ledainėje dirbančioms merginoms nešalta ir toli gražu neliūdna: žmonės plūsta valgyti ledų su lietpalčiais, skėčiais, kai kurie – net pirštinėmis. Pirmą kartą pamačiusiems ledainę ir jos eiles, ten stovėti atrodo visiška nesąmonė, tačiau žinantiems, kad tai – labiausiai instagraminamas patiekalas pasaulyje, norisi ir savo paskyras atnaujinti tokio tipo nuotrauka, jei tai ir reikš pusvalandį trypčiojimo prie kioskelio lango.

Gretos Bernotaitės nuotr.

Gretos Bernotaitės nuotr.


Burbulinis vaflis (kiaušininis vaflis, t. y. Egg Waffle, taip jie vadinami ir dėl savo formos, ir dėl to, jog sudėtyje – daug kiaušinių) yra registruotas ir visame pasaulyje atpažįstamas vaflio formatas, kaip koks „Kit Kat“ batonėlis su savo keturiais laužiamais gabalėliais: visiems iškart aišku, apie ką kalbama. Šie vafliai išpopuliarėjo Honkonge, todėl kai kuriose pasaulio vietose yra vadinami Honkongo vafliais, o tokie vafliai su ledais – Honkongo ledais. Tiesa, Amerikoje tokio pavadinimo neišgirsite, ten vafliai turi savo pavadinimą – „Wowfulls“.

Tokie vafliai gali būti valgomi ir vieni, tačiau paprastai tai daugiau gatvės maistas ne tik Lietuvoje. Visame pasaulyje jie papildomi įvairiais priedais: grietinėle, ledais, sirupais, vaisiais, saldainiukais. Pats vaflis, nepaisant jo tradicinės receptūros, gali būti dažomas pridedant uogų ar uogienių, pilant sultis ar beriant matcha žaliosios arbatos miltelių. Šie vafliai ypatingi tuo, kad juos lengva susukti ir pridėti pagardų. Be to, jie visuomet puikiai atrodo nuotraukose.

Gretos Bernotaitės nuotr.

Gretos Bernotaitės nuotr.


„Yogugu“ ledainėje meniu gana paprastas. Čia galima šaldyto jogurto ledais su įvairiais priedais. Jie gali būti patiekiami indelyje (2,50 Eur), tradiciniame vafliniame ragelyje (2 Eur) arba burbuliniame vaflyje (4 Eur). Tiesa, ledų porcija su burbuliniu vafliu čia – pati populiariausia. Ledus galima pagardinti įvairiausiais pabarstukais, saldainiais, šokoladu, sirupais, šviežiomis lietuviškomis uogomis ir tropiniais vaisiais.