Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Lavija Šurnaitė „Maži įpročiai – dideli pokyčiai“ (konkursas)

Net neabejoju, kad ir jūs pažįstate tokių žmonių, į kuriuos pažiūrėję susimąstote, kaip jie viską ir visur spėja, visada atrodo tobulai ir, svarbiausia, kiekvieną dieną pasitinka su šypsena. Lavija Šurnaitė man būtent ir atrodo esanti iš tų superžmonių: visada elegantiška, švytinti optimizmu ir gera nuotaika, pilna energijos ir besišypsanti. Štai kodėl, sužinojusi apie naująją Lavijos knygą „Maži įpročiai – dideli pokyčiai“, net neabejojau, kad noriu ją perskaityti. Galų gale, kas gi nenorėtų sužinoti mažų ir didesnių paslapčių ir gauti patarimų, kaip gražiau atrodyti ir geriau jaustis.

IMG_2125

Dzadzikis – graikiškas jogurto padažas, pagardintas šviežiais agurkais ir žalumynais (Vitos Sabalytės nuotr.).


Šią knygą rekomenduoju ne tik prisiekusiems Lavijos gerbėjams, nors jie neabejotinai ja džiaugsis, tačiau ir visiems, kurie ieško geresnės savijautos paslapties. Dažnai manome, kad laimingesni būsime tik tada, kai pasieksime tuos išsikeltus milžiniškus tikslus: karjeros aukštumas, turėsime didžiulių turtų, džiaugsimės puikia figūra. Ir geriausia, kad kuo greičiau – na, per kokias porą savaičių. Tuo tarpu Lavija naujoje knygoje puikiai paaiškina, kaip viso to siekti mažais, atrodo, kartais net nepastebimais ir lengvais žingsneliais, kurie susideda ir leidžia įveikti kalnus. Skaičiau knygą ir džiaugiausi, kad joje dėmesys skiriamas ne tik mitybai, kuri svarbi, tačiau tikrai ne vienintelė gyvenimo sritis, kurioje reikia permainų. Čia rasite ir patarimų, kaip geriau miegoti, būdų, kaip daugiau judėti nepaliekant savo darbo vietos ar efektyviai įveikti vakarinį nuobodulį, kuris dažnai sukelia norą krimsti nesveiką maistą prie televizoriaus ekrano. Ir patikėkite manimi, patarimų kiekvienai sričiai – tikrai ne vienas, tad drąsiai galėsite pasirinkti sau labiausiai patinkantį.

Be abejo, itin svarbią knygos dalį sudaro ir žinios apie maistą bei patarimai, kaip juo mėgautis. Lavija į mitybą žiūri rimtai ir supranta, kad su trimis kopūsto lapais per savaitę nebūsime nei sotūs, nei laimingi, nei tuo labiau sveiki. Knygoje rasite ir sveikesnių desertų receptų, ir patarimų, kuo pavaišinti drauges, kai visos susibėgate aptarti savaitės naujienų, ir minčių, ką pasigaminti skaniems ir organizmui naudingiems pietums darbe.

Suprantama, kad pirmiausia iš knygos tiesiog privalėjau pasigaminti ir išbandyti desertą. Karštai vasaros dienai pasirinkau braškinį šerbetą. Paprastas ir vos kelių sudedamųjų dalių reikalaujantis receptas, kelios minutės darbo virtuviniu trintuvu ir dar kelios valandos nekantriai laukiant prie šaldiklio, kol šerbetas sušals, ir voilà, galite mėgautis skanėstu be jokių maisto priedų ar bjaurių sintetinių dažiklių. Tiesa, idant būtų sveikiau, cukraus kiekį tikrai sumažinčiau perpus ar turėdama namie augintų ir daug saulės mačiusių braškių šerbetą pagardinčiau tik nedideliu cukraus kiekiu.

IMG_2161

Braškinis šerbetas (Vitos Sabalytės nuotr.).


Antras patiekalas, kurį gaminau iš knygos, buvo dzadzikis – tikriausiai visiems puikiai žinomas graikiškas jogurto padažas, pagardintas šviežiais agurkais ir žalumynais. Pasinaudodama knygos patarimu, dzadzikį patiekiau prie daržovių lazdelių – žymiai sveikiau ir gaiviau nei, pavyzdžiui, jau pabodę bulvių traškučiai. Manau, kad kartu su gvakamolės ir humuso padažais, kurių receptus taip pat rasite knygoje, dzadzikis tikrai praturtintų užkandžių stalą. Net jei užkandžius ruošiatės tik sau (kas savaime yra gerai, nes nereikia su niekuo dalytis).

Taigi, jei šįryt pabudote ir nusprendėte, kad pats laikas tapti sveikesniems, laimingesniems ir imti plačiau šypsotis, tik dar nežinote, nuo ko pradėti, siūlau pasitikėti Lavija ir jos patarimais bei ieškoti knygos „Maži įpročiai – dideli pokyčiai: kaip gražiau atrodyti ir geriau jaustis savame kūne“. Nes tikrai verta.

Daugiau Vitos straipsnių ir receptų rasite tinklaraštyje „Voras tinkle“.

LAIMĖKITE Lavijos Šurnaitės knygą ČIA.

#LavijaŠurnaitė #vorastinkle #laimėti #knyga #mažipokyčiai

ATGAL

PASIDALINTI