Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Laikome špygas: du lietuviai pateko į geriausio pasaulio šefo apdovanojimų finalininkų sąrašą, prasi

Geriausio pasaulio šefo apdovanojimai (angl. The Best Chef Awards) paskelbė 300 finalininkų, pretenduojančių į geriausio šefo titulą, ir pradėjo oficialų balsavimą. Tarp finalininkų ir du lietuviai – neseniai Palangoje atsidariusiame restorane „Vila Komoda“ šeimininkaujantis Martynas Meidus (Martyn Meid) bei Londone, restorane „Peninsula“, dirbantis Tomas Lidakevičius. Tiesa, jis įvardijamas kaip Didžiosios Britanijos, o ne Lietuvos atstovas.

Vienas iš dviejų į 300-uką patekusių lietuvių T. Lidakevičius patikina, kad matyti savo vardą šiame sąraše – didelis įvertinimas. „Ne kiekvieną dieną tave įrašo į 300 geriausių šefų pasaulyje. Jau gavau pakvietimą į Milaną, bus smagu sudalyvauti ir susipažinti su pasaulio geriausiais. Jei ir būsiu 300-oje vietoje, jausiuosi labai laimingas“, – mintimis apie konkursą dalijasi lietuvis.

Virtuvės šefas Tomas Lidakevičius. Asmeninio albumo nuotr.


Virtuvės šefas Martyn Meid. Valerijos Stonytės nuotr.


Jo teigimu, atsakyti į klausimą, kodėl į sąrašą nepateko daugiau šefų iš Lietuvos, būtų sudėtinga, bet gražių žodžių kolegoms negaili. „Neįsivaizduoju, kodėl nepateko daugiau Lietuvos atstovų, tikrai žinau, kad yra nuostabių šefų! Baltijos šalyse apskritai yra labai stiprių restoranų, bet kol kas nė vienas neturi „Michelin“, gal tai gali būti priežastis? Didžioji dalis tarp 300 geriausių turi bent vieną žvaigždę. Laikome špygas, kad kitais metais mūsų sąraše būtų daugiau“, – komentuoja T. Lidakevičius.

Geriausią šefą šiuose apdovanojimuose renka tiek kulinarijos pasaulio profesionalai, tiek mėgėjai, tiek patys konkurse dalyvaujantys šefai. Už savo favoritus visi norintys gali balsuoti užsiregistravę oficialiame „The Best Chef Awards“ puslapyje iki rugsėjo 1-osios. Jų balsai sudaro 30 procentų bendro įvertinimo. Profesionalų balsavimui skirti 2 mėnesiai – iki rugsėjo 20-osios. Nugalėtojas bus apdovanotas spalio 1 dieną Italijoje, Milane. Pernai geriausiu pasaulio šefu buvo išrinktas ispanas Joanas Roca.