Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Kuo gardinti košę, kad ji nevirstų kalorijų bomba?

Vienas idealiausių sveikų pusryčių patiekalų – košė. Mitybos specialistai ir treneriai dieną pradėti siūlo būtent šiuo patiekalu, tačiau toli gražu ne visi mūsų pamėgti gardinimo ingredientai yra tokie nekalti. Sužinokite, kuo galime pagardinti, o kuo – pagadinti košę.

RIEBALAI – GERAI AR NELABAI? Nedideliu gabalėliu sviesto, aliejuje pakeptomis daržovėmis košės tikrai nesugadinsite. Čia svarbiausia – saikas. Mat viename šaukšte sviesto – 102 kcal. Įdėsite jo į puodą ir pasidalysite patiekalu su draugais – net nepasijaus, kiekvienas paskaninsite savo košės dubenėlį šaukštu sviesto ir pusryčių kalorijų normą padidinsite minimum ketvirtadaliu.


pienas

PIENAS + VANDUO = GUDRI DRAUGYSTĖ Stiklinėje pieno – 122 kcal. Ar daug? Tikrai ne tragedija, juk tiek jo prireiks verdant košę visai šeimai. Tačiau turėkite omenyje, kad patiekalo skonis nenukentės, jei virdami pusryčius į puodą pilsite po lygiai pieno ir vandens. Kalorijų – mažiau, efektas – tas pats. Dar vienas mažai kaloringas būdas pagardinti šį pusryčių patiekalą – vietoje pieno šliūkštelėti pusę stiklinės sultinio.


white-sugar-cubes-wallpaper-3

ATSARGIAI – CUKRUS Košė – energijos visai dienai suteikiantis patiekalas. Jos toli gražu negalime vadinti liesa, o štai epitetas „soti“ – net labai tinkamas. Tačiau košė neturi virsti saldumynu! Mitybos specialistai pastebi liūdną tendenciją – tiek sau, tiek vaikams namų šeimininkės įsigudrino į košę berti cukrų, dėti medaus, pilti klevų sirupo. Klaida. Taip patiekalas kur kas sunkiau įsisavinamas, tampa gerokai kaloringesnis (1 arbatinis šaukštelis cukraus prideda 28 kcal, o jei tą šaukštelį dar beriame ir į pusryčių kavą?), o per dieną ir taip per daug cukraus suvartojantis žmogus formuoja žalingą priklausomybę. Kaip suktis iš padėties? Saldumo pojūtį suteikia žiupsnelis cinamono ar vanilinio cukraus. Pabandykite – tikrai patiks.


obuolys