Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Veganei Vilijai viskas įmanoma: veganiški gali būti net morengai!

Tinklaraščio „Veganiški receptai“ autorė Vilija Poškevičiūtė-Wengel augalinę mitybą pasirinko prieš penkerius metus, o iki tol kurį laiką buvo vegetarė. Manote, kad kai kurių patiekalų tiesiog neįmanoma paruošti veganiškai? Vilija tam paprieštarautų. VMGonline.lt ji įtikino, kad net iš kiaušinių baltymų plakinio gaminami morengai gali įgauti veganišką pavidalą ir pasidalijo kitomis augalinės mitybos subtilybėmis.

Vilija Poškevičiūtė Wengel
Asmeninio archyvo nuotr.

Vilija, kas jus pastūmėjo tapti vegane?

Kiek prisimenu, nuo mažens pati sau atrodydavau didelė gyvūnų mylėtoja, o gyvenimui bėgant aplinkybės susiklostė taip, kad visai netikėtinai kuriam laikui buvau įsitraukusi į naminių gyvūnų globą. Tada pradėjau kelti sau klausimą, kodėl vienus gyvūnus mylim, gelbėjam ir globojam, o kitus – pakankamai žiauriai išnaudojam. Supratau, kad norėdama būti nuosekli gyvūnų mylėtoja, kaip kad pati save įsivaizdavau, turiu atsakyti į šitą klausimą ir nusprendžiau, jog meilė gyvūnams nesisieja su jų išnaudojimu. Žinoma, tai nenutiko per vieną naktį. Iš pradžių atsisakiau mėsos, vėliau – žuvies, o galiausiai atsisveikinau su visais pieno gaminiais.

Ar nebuvo sunku pereiti prie veganiškos mitybos? Nepasiilgdavote kokių visą gyvenimą vartotų ir pamėgtų produktų?

Kol dar nebuvau veganė, buvau didelė pieno produktų gerbėja. Jogurtai, sūriai man buvo be proto skanus maistas ir atrodė, kad be jų gyventi neįmanoma. Jeigu jų nėra šaldytuve, badas! Todėl maniau, kad atsisveikinimas su pieno produktais bus sunkus, bet iš tikrųjų su jais atsisveikinau pakankamai lengvai, buvo daug paprasčiau nei įsivaizdavau. Niekada nesijaučiau kažko atsisakius, kažkaip save ribojanti ir kažko netenkanti. Kai nueinu į svečius ir ten būna koks nors neveganiškas patiekalas, kiti žmonės sako: „ai, tiesa, jūs gi šito negalite valgyti“. Tokiais atvejais visada stengiuosi juos pataisyti, kad valgyti galiu viską, bet paprasčiausiai nenoriu, nes toks yra mano apsisprendimas ir man tikrai nieko netrūksta.

Esate sakiusi, kad jūsų vyras yra visavalgis, tačiau mielai valgo iš augalinių produktų paruoštą maistą. O ar tenka ruošti neveganiškų patiekalų?

Maistą aš gaminu tik veganiškai, bet mano aplinka yra labai draugiška. Nors vyras ir ne veganas, namie maitinasi tik veganiškai, o už namų ribų jau pagal aplinkybes. Jeigu nebūna veganiškų ar vegetariškų opcijų, tuomet valgo ir kitokį maistą. O šiaip labai dėl manęs džiaugiasi, palaiko, skatina ir kitiems pasakoja.

Beje, mano mama iš pradžių, kai tik pradėjau domėtis ir atsisakiau mėsos, buvo labai išsigandusi, kad aš susirgsiu ir numirsiu, o dabar pati ne vienerius metus yra vegetarė ir praktiškai veganė. Na, karts nuo karto neatsispiria kokiam nors kietam sūriui, bet iš principo irgi labai pakeitė savo požiūrį.