AŠ Ikona vmgonline

Klausiate, mes atsakome: kaip namie užsiauginti imbierą?Artėjančios šventės pradeda kamuoti ne tik klausimais, kokios spalvos glajumi puošti meduolius, bet ir žemišku klausimu: o kaipgi užsiauginti imbierą, kurio dabar taip reikia? Juk ir imunitetui praverstų. Panašiomis įžvalgomis mus pradžiugino ir laišką „Kulinarinei greitajai“ brūkštelėjusi skaitytoja Elena: „Sveiki, visuomet imbierą pirkdavausi parduotuvėje ir man to užteko. Draugė šiais metais paprotino, kad imbierą galiu auginti vietoje vazoninės gėlės. Jei taip, ar pradžiai tinka imbieras iš parduotuvės?“ Jūs klausiate, mes atsakome!

Atsakymas: Viskas yra įmanoma, turint šiek tiek kantrybės, nes imbierą užsiauginti galėsite jau tik kitoms Kalėdoms, nes geriausias laikas pradėti auginti imbierą yra balandis. Imbiero šaknis iš parduotuvės kuo puikiausiai tiks, bet jokiu būdu negriebkite pirmosios jums pasitaikiusios po ranka. Šaknis turėtų būti tvirta ir dar gyvybinga (virtuvėje kelias savaites vienišaujantis imbiero gabalėlis jau nebebus tinkamas), turinti bent vieną „drevę“ (žymę, kad ir čia būta augusio imbiero). Supjaustykite imbierą kelių centimetrų storio gabalėliais. Juos užmerkite į šiltą vandenį ir palikite nakčiai.

Lemtingą rytą tikrai patariame atlaisvinti vieną gana platų vazoninės gėlės vazoną, nes imbiero šaknis auga horizontaliai ir jai reikia vietos. Imbiero gabalėlį į vazoną įdėkite „dreve“ į viršų. Iš jos turės išaugti imbiero stiebas, kuris sėkmės atveju po dvejų metų sukrauna ir raudonus, egzotiškai atrodančius žiedus. Imbieras neturėtų būti pakastas per giliai. Lengvai paliekite vandeniu ir pasirūpinkite, kad žemė nuolatos palaikytų drėgmę, bet nebūtų perlieta. Geriausia vazoną laikyti šiltoje patalpoje (tiesioginė saulės šviesa nėra būtina).

Imbieras auga ypač lėtai, todėl būkite kantrūs. Po 2–3 savaičių turėtumėte pamatyti pirmąsias gyvybės užuomazgas – dygstantį stiebą. Po 8–10 mėnesių jūsų imbieras jau bus užauginęs imbiero, kurio derlių būtų galima nuimti. Geriausia imbiero auginimo dalis yra ta, kad atsargiai atsipjovę šiek tiek užaugusios šaknies paliksite ūglį po žeme ir jis toliau klestės! Taip netrukus visai atsisakysite imbiero iš parduotuvės. Patariama kas metus nuimti imbiero derlių – jį persodinti ir vėl palikti ramybėje ilgiems mėnesiams.

Kaip atrodo vazone auginamas imbieras, galite pamatyti video.


#imbieras #kaipauginti

ATGAL

PASIDALINTI

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg