Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Klaipėdoje – kąsnis vanilinio Paryžiaus

Kovą bus metai, kai Klaipėdoje pradėjo veikti pirma desertinė mieste. Dar einant gatve akį patraukia „Vanilės namų“ dekoras ir languose sudėlioti skanėstai. Jelena Aleksandravičienė, desertinės gamybos vadovė, juokauja, kad kai kurie žmonės kiekvieną dieną seka, kuo juos vėl nustebins „Vanilės namai“.

Interjeras (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Desertinės idėja gimė Kristinos Pakalniškytės ir Kristinos Benetienės galvose. Moterys ne vienerius metus užsiėmusios vestuvių planavimu ir dekoravimu, pajuto, kad yra poreikis išplėsti veiklos sritį – taip buvo padėti pagrindai prancūziškų desertų butikui.

„Mūsų desertinės produktai orientuoti į vidutines ir didesnes pajamas gaunantį klientą, kuris vertina kokybišką produktą. Nededame jokių stabilizatorių, viską darome savo rankomis, ingredientus atsivežame iš Prancūzijos. Pratiname žmones prie kokybės“, – sako Jelena, kuri džiaugiasi, kad nuolatiniai klientai čia ateina vien dėl pistacijų ir aviečių deserto.

Desertai (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Pasak jos, desertų madas veikia sezonas –  pavasarį desertuose dominuoja braškės, rudenį – obuoliai, kriaušės, šokoladas.

„Šią žiemą vaišiname desertais su limončelo ir imbieru, medumi, „Earl Grey“ arbata. Galime nustebinti ir spanguolių bei rozmarinų deriniu, įvairiomis juodųjų serbentų variacijomis, sūrio pyragu su šaltalankiais“, – vardija konditerė.

Jos didžiausias noras, kad lietuviai išmoktų jausti malonumą valgyti – mėgautis maistu taip, kaip tai daro prancūzai.

„Vanilės namų“ savininkių K. Pakalniškytės ir K. Benetienės interviu

Koks jūsų konceptas, filosofija?

Garsus prancūzų menininkas K. Lorenas yra pasakęs, kad egzistuoja tik dvi vaizduojamojo meno rūšys: dailė ir meninė konditerija.  Pagrindinis mūsų tikslas –  kurti konditerinius stebuklus ir dovanoti valgomą malonumą lankytojams.  Juk gyvenimas – ne tik gražus, bet ir saldus! Tad mūsų filosofija paprasta: atskleisti visus įmanomus saldumo atspalvius meniškai, o desertų ragavimą paversti kaskart sustojančia, įsimintina ir žavia akimirka.

Pastelinių spalvų desertas (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Kokia desertinių konkurencija Klaipėdoje?

Žiūrint, ką vadinti desertinėmis.  Ar prekybos centre įsikūręs konditerinis cechas – desertinė? Ar mamos virtuvė, kur kepami pyragai – desertinė? Ar grybukus kepanti ir turguje parduodanti senolė negali vadintis saldumynų karaliene? Stebime tik kryptingai, originaliai, įdomiai „judančių“ desertinių veiklą: vienos atsidaro, kitos užsidaro…  Šioje nišoje „Vanilės namai“ pagal savo gyvavimo amžių – dar naujokas, kuriam netrukus sukaks vieneri gyvavimo metai. Artėjant pirmajam gimtadieniui, džiaugiamės, kad pasirinkome teisingą kelią – nepataikaujame masiniam pirkėjui, kuriam rūpi pasilepinti už kuo mažesnę kainą. Orientuojamės į stilių, skonio subtilumą, natūralių produktų sudėtį vertinančius saldumynų mėgėjus.  Ypač vertinami klientai, kurie anksčiau teigė saldumynų nemėgstantys,  bet dabar bent kelis kartus per savaitę užsuką kavos ir deserto. Saldumynų nereikia daug, todėl ypač svarbu, kuo mėgaujiesi.

Interjeras (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Kuo jūsiškė ypatinga? 

„Vanilės namų“ desertai gaminami tik pagal originalius receptus, sukurti tik iš natūralių produktų, be jokių konservantų! Didelį dėmesį skyrėme ir interjerui, mums svarbi kiekviena detalė, kad lankytojas jaustųsi patogiai ir galėtų mėgautis desertu. Kuriame rafinuoto skonio desertus, kuriuose kartu dera prancūziška elegancija ir subtilus skonis. Malonu, kai lankytojai, užsukę į „Vanilės namus“, įvardina ypatingą aurą, tapačią Senos pakrantėms…

Ką labiausiai iš Vanilės namų mėgsta ragauti klaipėdiečiai?

Desertų asortimentas pagal sezoniškumą nuolat atnaujinamas, todėl mėgstamiausių „Top-10“ nuolat kinta.  Siūlome išbandyti ir visiškai naujus skonius – pažindiname savo lankytojus ir su klasikinėmis, ir su naujomis konditerijos tendencijomis. Pavyzdžiui, vienas mėgstamiausių nesaldžių desertų –  su karamelizuotais vyšniniais pomidorais ir bazilikų musu.

„Vanilės namai“, H.Manto g. 3, Klaipėda.

Darbo laikas:

Pir-Ketv:  09:00 – 21:00 Pen: 09:00 – 22:00 Šešt: 10:00 – 23:00 Sekm: 10:00 – 21:00

Desertinė „Vanilės namai“ Facebook socialiniame tinkle.

#desertai #desertinė #klaipėda #Vanilėsnamai

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg