Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Klaipėdoje – kąsnis vanilinio Paryžiaus

Kovą bus metai, kai Klaipėdoje pradėjo veikti pirma desertinė mieste. Dar einant gatve akį patraukia „Vanilės namų“ dekoras ir languose sudėlioti skanėstai. Jelena Aleksandravičienė, desertinės gamybos vadovė, juokauja, kad kai kurie žmonės kiekvieną dieną seka, kuo juos vėl nustebins „Vanilės namai“.

IMG_0045

Interjeras (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Desertinės idėja gimė Kristinos Pakalniškytės ir Kristinos Benetienės galvose. Moterys ne vienerius metus užsiėmusios vestuvių planavimu ir dekoravimu, pajuto, kad yra poreikis išplėsti veiklos sritį – taip buvo padėti pagrindai prancūziškų desertų butikui.

„Mūsų desertinės produktai orientuoti į vidutines ir didesnes pajamas gaunantį klientą, kuris vertina kokybišką produktą. Nededame jokių stabilizatorių, viską darome savo rankomis, ingredientus atsivežame iš Prancūzijos. Pratiname žmones prie kokybės“, – sako Jelena, kuri džiaugiasi, kad nuolatiniai klientai čia ateina vien dėl pistacijų ir aviečių deserto.

IMG_0060

Desertai (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Pasak jos, desertų madas veikia sezonas –  pavasarį desertuose dominuoja braškės, rudenį – obuoliai, kriaušės, šokoladas.

„Šią žiemą vaišiname desertais su limončelo ir imbieru, medumi, „Earl Grey“ arbata. Galime nustebinti ir spanguolių bei rozmarinų deriniu, įvairiomis juodųjų serbentų variacijomis, sūrio pyragu su šaltalankiais“, – vardija konditerė.

Jos didžiausias noras, kad lietuviai išmoktų jausti malonumą valgyti – mėgautis maistu taip, kaip tai daro prancūzai.

„Vanilės namų“ savininkių K. Pakalniškytės ir K. Benetienės interviu

Koks jūsų konceptas, filosofija?

Garsus prancūzų menininkas K. Lorenas yra pasakęs, kad egzistuoja tik dvi vaizduojamojo meno rūšys: dailė ir meninė konditerija.  Pagrindinis mūsų tikslas –  kurti konditerinius stebuklus ir dovanoti valgomą malonumą lankytojams.  Juk gyvenimas – ne tik gražus, bet ir saldus! Tad mūsų filosofija paprasta: atskleisti visus įmanomus saldumo atspalvius meniškai, o desertų ragavimą paversti kaskart sustojančia, įsimintina ir žavia akimirka.