Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Kiek uždirba virėjai Lietuvoje ir nuo ko tai priklauso?

Lietuvoje restoranų ir maitinimo įstaigų vis daugėja, susidomėjimas sveiku ir skaniu maistu kyla, o žmonių sąmoningumas maisto prasme tik auga. Turėtume džiaugtis, tačiau turime pripažinti, kad paskutiniu metu netyla kalbos ir šūksniai ar įrašai socialiniuose tinkluose apie didėjančias kainas maisto parduotuvėse ir restoranuose, tačiau nelabai augančius lietuvių atlyginimus. Jei kainos restoranuose auga, įdomu, kiekgi uždirba patys šefai ir virėjai? Ar pinigus jie susišluoja sau, o gal tos kainos restoranuose kyla dėl kitų priežasčių? Vieno atsakymo į šį klausimą nėra, todėl atlikome išsamų tyrimą, kad išsiaiškintume visas šios aktualijos puses.

VIRĖJŲ SIAUBINGAI TRŪKSTA

Vieno geriausių restoranų Lietuvoje „Trinity“ virtuvės šefas Dalius Aleksiejevas vos pradėjus pokalbį pradeda skėsčioti rankomis ir sako, kad virėjų labai trūksta. „Pažiūrėkite, kiek daug šiuo metu atsidaro restoranų, ypač Vilniuje, – pradeda Dalius. – Visiems jiems, net ir nedideliems barams, kurie turi virtuvę, reikia virėjų. Todėl jų algos kyla: taip siekiama juos ne tik suvilioti, bet ir išlaikyti vienoje vietoje.“ Daliaus nuomone, virėjams ir toliau bus vis lengviau susirasti darbą, tiesa, nereikia tikėtis, kad tik mokslus baigęs virėjas galės įsidarbinti „Stebukluose“ – tam vis tiek reikia praktikos ir įgūdžių. „Mano restorane įsidarbinę virėjai gauna puikią patirtį ir uždirba minimumą. Nereikia tikėtis didelės algos vos pradėjus dirbti: kaip ir kiekvienoje kitoje specialybėje, taip ir dirbant virėju, reikia nuo kažko pradėti ir jausti stimulą tobulėti“, – atvirauja „Trinity“ šefas.

Paklaustas, kiek Dalius uždirba pats, pripažįsta, kad savimi pačiu pasirūpina paskutiniu: „Man svarbiausia mano virtuvė ir joje dirbantys žmonės, jais aš rūpinuosi pirmiausia. Kiekvienas virėjas „Trinity“ uždirba skirtingai, tačiau tai – tik jų gabumų ir darbo nuopelnas. Man pačiam nubyra tai, kas lieka, ne vien dėl pinigų darau tai, ką darau.“

Šarūno Apalainio nuotr.

„Trinity“ virtuvės šefas Dalius Aleksiejevas tvirtina, kad virėjų algos auga ir jis pats pirmiausia yra linkęs daugiau mokėti darbuotojams negu sau (Šarūno Apalainio nuotr.)


LIETUVOS IR UŽSIENIO VIRĖJŲ ALGOS – NEPALYGINAMOS

Gian Luca Demarco tikina, jog Lietuvoje virėjai uždirba mažiau nei Italijoje, turbūt todėl, kad čia virėjo profesija neturi tokių gilių tradicijų. (VMG nuotr.)

Gian Luca Demarco tikina, kad Lietuvoje virėjai uždirba mažiau nei Italijoje, turbūt todėl, kad čia virėjo profesija neturi tokių gilių tradicijų (VMG nuotr.)


Jau beveik dešimt metų Lietuvoje gyvenantis ir dirbantis italas šefas Gian Luca Demarco juokauja: „Mano atlyginimas labai mažas, nes direktorius labai griežtas. T