Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Kava ar viskis? Dabar bus galima pasirinkti ir aromatingą gėrimą, kuris turės du viename

Kas nutiks, jei kavos entuziastui ir viskio ekspertui įteiksite škotiško viskio statinę? Nieko anekdotiško, nors tokią pirmojo sakinio formuluotę pasirinkome specialiai tam, kad suprastumėte, kokio aromatingo eksperimento galėtų griebtis dvi uolios uoslės. Beje, idealiai vykusio ir pirmą kartą mūsų regione įgyvendinto eksperimento. Atsidūrę minėtoje situacijoje kavos baro „Crooked Nose & Coffee Stories“ įkūrėjas Emanuelis Ryklys ir viskio baro „King & Mouse“ įkūrėjas Šarūnas Karalius nusprendė viskio statinę panaudoti kavos pupelių brandinimui. Praėjus keturiems mėnesiams, pupelės buvo išlaisvintos iš statinės, o mes patekome tarp tų, kurie galėjo paragauti viskio statinėje brandintų kavos pupelių kavos.

Emanuelis Ryklys ir Šarūnas Karalisu prie didįjė darbą nuveikusios statinės (Valerijos Stonytės nuotr.)

Emanuelis Ryklys ir Šarūnas Karalius prie didįjį darbą nuveikusios statinės (Valerijos Stonytės nuotr.)


„Viskis ir kava – nieko rimto“ arba „Prisižaidėm“ – taip naują produktą vis užsukantiems ragautojams apibūdins Emanuelis su Šarūnu, bet kuo labiau bandėme suprasti viso proceso esmę, tuo labiau žinojome, kad visa tai nėra tik žaidimas. O jeigu tai ir vadintume tik žaidimu, jis prasidėjo nuo ištuštėjusios statinės.

„Viskio pasaulyje iš esmės yra naudojamos dviejų tipų statinės – amerikietiško ąžuolo arba europietiško ąžuolo. Ši statinė buvo amerikietiško ąžuolo statinė, atkeliavusi iš Škotijos. Prieš tai joje brendo viskis, dar seniau – burbonas. Tą viskį mes išsipilstėme ir statinę atsigabenome čia, galvojome, ką su ja galima daryti toliau. Pakalbėjome su Emanueliu ir nusprendėme to imtis. Išmanydami statinių specifiką ir tai, kas jos, kvėpuoja be paliktos šilumoje gali susitraukti, statinę pastatėme vėsioje ir drėgnoje aplinkoje. Ja tapo Emanuelio žmonos tėvų rūsys. Šiaip ne taip dviese siaurais laiptukais nusinešėme statinę, ją pastatėme“, – eksperimento pradžią prisimena Šarūnas.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


Ypatingajam brandinimui buvo pasirinktos Emanueliui jau gerai pažįstamos, gana švelnios „Guatemalan Coban“ kavos pupelės, kurios turėjo panašų aromatų profilį ir galėtų lengvai užmegzti draugystę su viskiu bei būti neužgožtos. Į statinę pupelės keliavo žalios, o po keturių mėnesių brandinimo buvo paskrudintos. Kaip pasakoja kavos kūrėjai, prie to, kokią kavą dabar ragaujame, neabejotinai prisidėjo ir tai, kad šiai statinei yra daugiau nei 100 metų, paskutinis joje buvo džiovintos kriaušės ir riešuto aromato viskis, o