Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Kasdien į kitą restoraną: išbandė jau 700 skirtingų vietų pietauti!


Sekmadieniais dauguma dūsaujame: „Och, laukia nuobodi darbo savaitė...“ Bet štai Roberta gyvenimą „susitvarkė“ taip, kad kiekvieno pirmadienio laukia su džiaugsmu: „Prasideda dar viena, skani ir įdomi savaitė!“

Paslaptis paprasta: tinklaraščio „Pietų pertrauka“ autorė kasdien pietauja vis kitoje vietoje!

Kaip kilo idėja pietauti vis kitoje vietoje ir tai aprašinėti?

Prieš penkerius metus mano gyvenime atsirado nauja gyvenimo taisyklė: kasdien atrasti, patirti, pamatyti kažką naujo. Nebūtina įgyvendinti visus tris iššūkius kasdien, svarbu – bent vieną jų. Vis nauja pietų vieta šį iššūkį padaro moto gana lengvai įgyvendinamą. Be to, dienos pietūs man yra labai įdomi dienos dalis – ji puikiai paįvairina dienos rutiną. Todėl prieš penkerius metus nusprendžiau kasdien pietauti vis kitoje maitinimo įstaigoje. Kalbindavau ir savo kolegas prisijungti, o kai šie ėmė prašyti rekomendacijų ir pasidalinti patirtimi, nusprendžiau pastarąją tiesiog užrašinėti. Tinklaraščiui jau treji metai.

Organizuoji ir bendrus pietus, kas tai?

Stengiuosi ne tik valgyti kasdien vis kitoje vietoje, bet ir susitikti su naujais žmonėmis. Pietauja visi, tad ši pertrauka tarp darbų yra gera proga susitikti su seniai matytais draugais ir bičiuliais: kartu papietaujame, apsikeičiame naujienomis, pasikalbame. Tai mano asmeniniai tikslai. Tuo tarpu bendra pietų pertrauka yra labiau organizuotas reikalas, kai žmonės man praneša, kad norėtų kartu papietauti ir aš pasirūpinu vieta, laiku ir kitomis detalėmis. Į bendrus pietus dažniausiai susirenka tie, kuriuos aš pažįstu, bet tarpusavyje susirinkusieji dažnai yra nepažįstami. Smagu, kai tarp tokių užsimezga gražus pokalbis, atsiranda bendrų interesų. Tačiau tai nėra nei verslo, nei kontaktų paieškos pietūs – bendrų pietų tikslas nėra toks. Įvyko jau dešimt bendrų pietų ir aš labai tuo džiaugiuosi.

Daug keliauji, o keliaudama pietauji. Kokie pietų meto skirtumai čia ir svetur?

Lyginant su užsieniu, mes, lietuviai, esame gerokai išlepinti, nes dauguma maitinimo įstaigų teikia dienos pietų pasiūlymus. Tai reiškia, kad galime gauti šviežiai ruoštą maistą greičiau ir pigiau. Neretai dienos pietų pasiūlyme būna tie patys a la carte patiekalai, tik kiek mažesnė jų versija. Tai reiškia, kad išlošiame: galime susipažinti su gero restorano maistu už racionalią kainą. Be abejo, kainos racionalumas yra gana subjektyvus dalykas, tačiau, jeigu pietauti eini į brangesnį restoraną, kuriame vakarienės metu išleistum 100 Eur, o papietauti gali už 20 ar 30 Eur, tai, mano galva, yra optimalus sprendimas.

Tikrai ne kiekvienoje užsienio šalyje rasite dieno