Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Kas lenkia batoną? 5 naujos duonos vartojimo tendencijos

Baltijos šalių gyventojai dažnai lyginami įvairiose gyvenimo srityse – nuo ekonomikos iki mitybos įpročių. Duonos vartojimas – ne išimtis. Kaip pastebi duonos gamintojai, šioje srityje visgi galima pastebėti daugiau šių trijų šalių gyventojų panašumų nei skirtumų.

„Pastebima, kad įvairūs mitybos ir kiti gyvenimo būdo įpročiai – vakarietiška kultūra, sveikos mitybos bumas, išaugęs dėmesys vietiniams gamintojams, kelionės – daro įtaką ir duonos vartojimo įpročiams“, – sako kepimo įmonių lyderei Skandinavijoje ir Baltijos šalyse „Lantmännen Unibake“ priklausančios „Vilniaus duonos“ rinkodaros direktorius Artūras Kokoškinas, išskirdamas penkias įdomias tendencijas.

Restorano „The Avocado Show“ nuotr.

Restorano „The Avocado Show“ nuotr.


Sveikos gyvensenos svarba

Visų Baltijos šalių gyventojai pastaruosius porą metų pasižymi itin dideliu dėmesiu sveikai gyvensenai, todėl stengiasi ieškoti kuo sveikesnių duonos gaminių. Tai sąlygojo dideliu maistingumu pasižyminčių ruginių bei ruginių gaminių su sėklomis ir grūdais pardavimų augimą. Pirkėjai sugrįžta prie savo šaknų ir iš naujo atranda ruginius, tradicinės receptūros gaminius. Lietuvoje pirmą kartą per pastaruosius kelis dešimtmečius tamsios ruginės duonos pardavimai aplenkė batonų pardavimus! Sveiką gyvenseną propaguojantys vartotojai Baltijos šalyse taip pat vis dažniau ieško duonos be cukraus, mielių.

Mažėjančios pakuotės

Baltijos šalių gyventojai šiandien, visų pirma, vertina patogumą ir šviežumą, todėl noriau renkasi mažesnes duonos pakuotes. Tuo pačiu mažėja didesnių duonos kepalų paklausa. Užuot kaupę duonos atsargas, vartotojai jos perka tiek, kiek planuoja suvartoti artimiausiu metu.


duona

Populiarėja skrudinimui skirta duona

Iš Vakarų atėjęs įprotis pusryčiams valgyti skrudintą duoną vis labiau prigyja ir Baltijos šalyse. Tokios duonos pardavimai auga ir Estijoje, ir Latvijoje, ir Lietuvoje. Netgi pastebima tendencija, kad skrudinimui skirta duona savo populiarumu vejasi visų šalių gyventojų ilgą laiką labiausiai mėgtus kvietinius batonus. Ryškiausiai ši tendencija matoma Estijoje. Čia batonų pardavimai traukiasi, o skrudinimui skirtos duonos – stabiliai auga.

Atsargiau žiūri į batonus