Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

„Kūno kultūra“: maistas keičiantis požiūrį į kūną

Anksčiau pradedančiais verslininkais norėjusiems tapti studentams Marcelijaus Martinaičio žodžius „Bėk, vaike, ton pusėn, ką rodo širdis“ kartojęs vienas „Kūno kultūros“ įkūrėjų Mykolas Lepeška šį klausimą uždavė ir sau. Skaičiuodamas, kad po idėjos gimimo praėjo metai, M. Lepeška jau žino, kad jo atsakymu tapo sveiką ir subalansuotą maistą gaminanti „Kūno kultūra“.

KUNO KULTURA22

Vienas „Kūno kultūros“ įkūrėjų Mykolas Lepeška kartą rimtai savęs paklausė, ką iš tikrųjų nori veikti (Valerijos Stonytės nuotr.)


Kai pirmą kartą internete aptikau jūsų pavadinimą, prisiminiau fizinio lavinimo pamoką mokykloje. Ar ta kūno kultūra ir ši „Kūno kultūra“ yra susijusios?

Kažkiek susijusios, tai – paslėpta metafora. Yra žmonių, kurie mano, jog mes iš tikrųjų susiję su sporto prekėmis. Tada atsakau, kad esame maisto projektas. Ką mes darome, tai teikiame maisto paslaugą ir naudojamės kultūringu požiūriu į kūną. Mums ne tas pats, ką patys dedame į savo kūną ir valgome. Tuo pačiu mes norime ir savo klientams pasiūlyti gerą bei kokybišką maistą.

KUNO KULTURA23

Pasak įkūrėjo, jų tikslas yra tiekti sveiką ir energijos suteikiantį maistą (Valerijos Stonytės nuotr.)


Kokios yra tavo kultūringo požiūrio į kūną ištakos?

Istorija tokia, kad praėjusių metų kovo viduryje keturiems mėnesiams išvažiavau į Aziją. Kai keliauju, visada einu į kulinarijos klases ir kursus: Italijos, Prancūzijos, Azijos. Vieną vakarą Balyje sėdėjome prie ilgo medinio stalo, nukrauto mūsų naujos draugės ir šeimininkės iš Indonezijos pagamintais kariais. Sėdėjau ten ir supratau, kad reikia hobį paversti darbu. Tada aną vasarą dalyvavau „Open Kitchen“. Tai buvo nuostabi vieta, maisto inkubatorius, kur susipažinau su virtuvės šefais, užsimezgė tarpusavio bendrystė. Ten gaminau karį, „Tom Yum“ sriubą ir fantastišką juodųjų ryžių pudingą.

KUNO KULTURA15

Kiekvieną darbo dieną „Kūno kultūra“ pietums kviečia rinktis vieną iš trijų pagrindinių patiekalų – mėsos, žuvies ar daržovių (Valerijos Stonytės nuotr.)


Juk galėjai įkurti ir Azijos virtuvės restoraną?

Pirmoji mintis ir buvo tokia – atidaryti kario užkandinę. Po to pagalvojau, kad tai – per siaura sritis, nors, žinoma, kario receptų yra daug. Kaip ir kiekviena močiutė turi savo šaltibarščių ar cepelinų receptą. Juolab kad Azija yra tokia plati. Bet ir tarp „Kūno kultūros“ pietų pasiūlymų turime kario.

Eiti sveiko maisto linkme man pasirodė tiesiog teisinga. Manau, daug kas jaučia, kaip nuo to, ką suvalgai, priklauso savijauta. Pats buvau nustebęs, kai pradėjau domėtis ir sužinojau, kad žmogaus smegenys sudaro vos 2 proc. kūno svorio, bet sunaudoja net 20 proc. energijos. Būna, kad kažką pavalgai ir apsunksti, o čia to nėra – tu pasikrauni energijos. Tokia ir buvo mintis – teikti pietų paslaugą, „pakrauti“ žmones veikti. Dirbame su mitybos specialiste, dietologe, kuri peržiūri mūsų pietų receptus tam, kad tarpusavyje derėtų ingredientai ir gamybos metu išliktų jų gerosios savybės. Nors sveikumas su skoniu ne visada sutaria, mes bandome rasti šį kompromisą.

KUNO KULTURA19

Kasdien, priklausomai nuo oro, verdama šildanti arba vėsinanti sriuba (Valerijos Stonytės nuotr.)


Pietūs. Kiekvieną darbo dieną „Kūno kultūra“ pietums kviečia rinktis vieną iš trijų pagrindinių patiekalų – mėsos, žuvies ar daržovių. Prie jo siūlomas vienas iš dviejų garnyrų – lengvesnis arba sotesnis, krakmolingesnis. Pridedamos šviežios daržovių salotos. Taip pat kasdien, priklausomai nuo oro, verdama šildanti arba vėsinanti sriuba. Turima ir vegetariškų pasirinkimų. Meniu keičiamas kas dvi savaites.

Kainos. Trys patiekalai (pagrindinis patiekalas + garnyras + salotos) kainuoja 5,50 Eur. Keturi patiekalai (sriuba + pagrindinis patiekalas + garnyras + salotos) – 6,50 Eur.

Atsiskaitymas. „Kūno kultūra“ higieną supranta kiek plačiau: nepriima atsiskaitymų grynaisiais pinigais. Banknotai yra stebėtinai gera terpė kauptis bakterijoms. O štai gripo virusas ant jų išgyvena net 12 parų vietoje ant kitų paviršių įprastų dviejų.

Išsinešimas ir pristatymas. Galima pietauti ir vietoje bei maistą išsinešti. Taip pat pietūs pristatomi į biurus.

Darbo laikas:

Pirmadienį–penktadienį: 8–16 val.

KUNO KULTURA4

Galima pietauti ir vietoje bei maistą išsinešti. Taip pat pietūs pristatomi į biurus (Valerijos Stonytės nuotr.)


„Kūno kultūra“, Ukmergės g. 322 (verslo centras „ONE“), Vilnius. Jų puslapis socialiniame tinkle „Facebook“.

#kainos #sveikasmaistas #gyventisveikai #ukmergesgatve #kūnokultūra #maistas #vilnius