Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Ką valgyti vakare, kad nepriaugtumėte svorio? 5 idėjos

Nors visi žinome, kad po vakarienės užkandžiauti nederėtų, kaip tyčia, būtent likus kelioms valandoms iki miego, užsinorime „kažko skanaus“. Kai atsiveria šaldytuvo durys ir akys nuskenuoja jo turinį, kelio atgal nebėra… Nebent užkąstume to, kas greitai įsisavinama organizmo.


Virtas kiaušinis. Paprasčiau nebūna. Išsivirėte, paskaninote kumpio griežinėliu, šaukšteliu krienų, nekaloringa daržovių užtepėle, suvalgėte, pajautėte sotumo jausmą, einate miegoti negalvodami apie pusryčius, nes skrandis liovėsi gurgęs. O kalorijų, priklausomai nuo kiaušinio dydžio, – vos 70–80, plius dar apie 50 kcal, gautų iš padažo ar priedų. Idealu.

Dietologai kaip susitarę vakarinių nuodėmių sąrašui siūlo ir neriebius pieno produktus. Ir neklysta. Stiklinė kefyro ar pasukų, indelis natūralaus jogurto, prieskoniais ir šaukštu liesos grietinės pagardinta 80 g varškės – puiki išeitis, kai norime užpildyti skrandį, bet nenorime išbalansuoti mitybos režimo. Galite varškę pabarstyti cinamonu, vaniliniu cukrumi – mokslininkai tikina, kad vanilės kvapas net šiek tiek malšina alkį.

Kaip gerai, kad austrių sezonas įsibėgėja. Tai – idealus pasirinkimas ir naktipiečiams, ir vakarienei. Šešiose citrinų sultimis apšlakstytose austrėse yra vos 60–70 kalorijų, 2 proc. riebalų, kalbama, kad jos turi afrodiziako savybių, o pradėjus vardyti geldelėse tūnančias naudingąsias medžiagas, tektų straipsnį išplėsti dvigubai.

Su vaisiais vakare derėtų elgtis atsargiai. Ypač su turinčiais savyje itin daug cukraus, tokiais kaip vynuogės, bananai, vyšnios. Tačiau vienas riekelėmis ar skiltelėmis pjaustytas obuolys ar kriaušė, greipfrutas, kivis situacijos neturėtų sugadinti. Žinoma, jei suvalgysime tik vieną vaisių, nes didesnis kiekis didina alkį.


Sauja riešutų, dubenėlis vyšninių pomidorų, viena didelė ar kelios mažesnės morkytės, tiek supjaustytos gabaliukais, tiek sutarkuotos ir pabarstytos prieskoniais, šiaudeliais pjaustyta ropė, nedidelis dubenėlis spragintų kukurūzų (be sviesto ar cukraus) pagelbės, kai pajausite norą kažką kramsnoti žiūrėdami televizorių ar skaitydami knygą. Svarbiausia taisyklė – saikas.

#užkandžiai #vakarienė

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg