Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Ką valgo paaugliai? Klauskite Estelos!

Raidos specialistai ir psichologai pastebi, kad labai svarbu nuo mažens vaikams rodyti, mokyti, iš kur ir kaip atsiranda daiktai ir dalykai, maistas – taip pat. Taip pat svarbu leisti jiems patiems mokytis ir eksperimentuoti: tokie vaikai auga savarankiškesni, drąsesni, kūrybiškesni, labiau savimi pasitiki.

Vaikas virtuvėje? Būtinai „taip“!

Žurnalas „Verdu ir kepu“ žengė naują žingsnį ir sukūrė rubriką, kurioje šeimininkaus vaikai. Šeimininkaus visu šimtu procentų: siūlys rubrikos temas, kurs receptus, gamins ir pristatys, ką pagaminę. Komanda tikisi, kad rubrika padrąsins vaikus užeiti į virtuvę ir kažką ten sukurti, bet taip pat padės tėvams labiau pažinti savo atžalas, jas suprasti ir… rasti idėjų kartais juos labai nustebinti, pavyzdžiui, per gimtadienį ar geriausių draugių pižamų vakarėlį. Juk naujos rubrikos šeimininkė  – paauglėjanti Estela Stumbraitė, kuria ir gamina tai, kas veža visus vaikus ir paauglius.

„Labai norėjome, kad rubrikos autore arba autoriumi taptų mergaitė ar berniukas, kuriems žurnalo fotosesijai pagaminti patiekalai – tai ne vienkartinis bandymas virtuvėje, nors ir labai sėkmingas. Mums svarbu buvo rasti vaiką, kuriam kulinarija – tikras pomėgis, galbūt net tapsiantis gyvenimo keliu, – sako žurnalo redaktorė Elžbieta Monkevič. – Estelos receptai su „cinkeliu“, bet lengvai pagaminami, todėl patiks kiekvienam paaugliui, o paauglio tėvams pasufleruos, kas tikrai nudžiugintų ir nustebintų kiekvieną paauglį.“

Trumpa jaunosios šefės istorija

Gyveno kartą mergaitė. Tėveliai, kaip ir priklauso rūpestingiems tėveliams, bandė vesti mergaitę į visokiausius būrelius, mokyklėles, siūlė įvairiausius užsiėmimus. Bet visų nuostabai atsitiko taip, kad nei muzika, nei dainavimas, nei piešimas nesudomino mergaitės tiek, kiek… maisto gaminimas. Virtuviniai prietaisai, indai, receptų knygos ir žurnalai tapo artimais draugais, o kulinarinį internetą mergaitė naršo įkvėpimui pasisemti. Matydama dukros pastangas ir norus sužinoti daugiau kulinarijos paslapčių, mama stengėsi visaip mergaitei padėti ir skatino jos pomėgį. Kaip Inga (Inga Stumbrienė – Estelos mama – red. past.) sakė, ji nėra iš tų labai mėgstančių gaminti mamų, tad ypač džiaugiasi, kad namuose yra šeimos narys su tokiu pomėgiu. Kai išeis žurnalas, Estelai tik tik sukaks 13 metų, bet jos bagaže jau – šimtai receptų, pagamintų gardžių patiekalų ir nustebusių aplinkinių reakcijų.

Raudonasis meniu

Naujausio žurnalo „Verdu ir kepu“ numerio tema yra spalvos, todėl Estela sugalvojo skaitytojus pakviesti į pikniką su raudonais akcentais, trumpai tariant, visuose  patiekaluose yra raudonos spalvos. Vasara dar nesibaigė: gaminkime ir piknikaukime kartu!

Gaspačas

Tai – šalta ir aromatinga ispaniška sriuba, kuri tinka atsigaivinti karštą vasaros dieną.

  1. 2 riekelių prancūziško batono

  2. 700 g pomidorų

  3. 1 agurko

  4. 2 paprikų

  5. 1 vid. dydžio svogūno

  6. 2–3 skiltelių česnako

  7. 7 šaukštų aliejaus

  8. Žiupsnelio cukraus

  9. Druskos, pipirų ir mėgstamų prieskonių (pagal skonį)

Nupjaukite prancūziško batono pluteles, minkštimą užmerkite vandenyje ir palaikykite 5–7 min. Nuspauskite. Pomidorus nulupkite. Pranc