Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Italijoje viešėjusi Inga Stumbrienė patarė, kaip neapsigauti renkantis maistą užsienyje

Italija – nuostabaus grožio šalis, o pati įspūdingiausia, žinoma, – jos sostinė Roma, žavinti ne tik kultūriniu ir architektūriniu paveldu, bet ir virtuve. Šalimi pasigrožėti ir trumpam pabėgti nuo prasto lietuviško oro nusprendė ir Inga Stumbrienė su vyru Aivaru Stumbru. Pora išvyko vos trims dienoms su intencija unikaliai atšvęsti vyro gimtadienį ir nenusivylė: liko patenkinti tiek oru, tiek vaizdais, tiek maistu.

„Vykdami į Italiją pasižadėjome išbandyti tris tradicinius italų delikatesus: picą, ledus ir makaronų patiekalą, – vardija Inga. – Kulinarinę kelionę pradėjome nuo picos.“ Nors paties restorano pavadinimo Inga neprisimena, jį aptiko visai netikėtai, kartu su vyru vaikščiodama gatvėmis ir atkreipusi dėmesį į tai, ką valgo ten sėdintys svečiai. Kadangi patiko nosį maloniai kutenantis bei alkį keliantis picos kvapas ir besišypsančių ten valgiusių lankytojų veidai, pora pasirinko būtent jį. Ir neapsiriko: pica restorane buvo puiki ir pasotino tiek turistų skrandžius, tiek kulinarinių atradimų troškimą.

Ingos Stumbrienės nuotr.


Ledus pora pirko ir valgė prie garsiojo Trevi fontano. „Nedrąsu pulti į pačią pirmą ledainę, juk Romoje jų galybė! Todėl atidžiai stebėjau, kur tuos ledus gražiausiai patiekia ir kur jie labiausiai man kelia apetitą. Prie Trevi fontano buvo didelė ledainė, kurioje galėjome rinktis iš daugybės skonių ir iš daugybės pabarstukų ar papuošimų. O ko vertos emocijos, kai galima valgyti ledus ir stebėti tokio grožio fontaną!“ – įspūdžiais dalijasi moteris.

Ingos Stumbrienės nuotr.


Nors į planą įtraukti nebuvo, Ingą sužavėjo kaštonai. Kadangi poros viešbutis buvo centre, prie pat jo buvo neįtikėtinas stendas, kur vyriškis kepė ir pardavinėjo kaštonus. Ingą sužavėjo kaštono imitacija prie keptuvių, kaštonus kepančio vyro atidumas ir draugiškumas, tad ji nusprendė tų kaštonų paragauti. „Esu kaštonus degustavusi ir Prancūzijoje, ir Šveicarijoje, net ir žiemą, mugėje prie Kalėdų eglutės, – prisimena Inga. – Romoje ragauti kaštonai man irgi paliko gerą įspūdį, manau, kad tai – puikus užkandis ir delikatesas.“

Kaštonus pardavinėjančio gatvės prekeivio stendas. Ingos Stumbrienės nuotr.


Ingos Stumbrienės nuotr.


Kalbai pakrypus apie vietą, kurioje pora buvo apsistojusi, Inga neslepia susižavėjimo. Moteriai buvo svarbu, jog viešbutis būtų miesto centre ir turėtų visus privalumus, taigi Stumbrai apsistojo ištaigingame 5 žvaigždučių viešbutyje pačiame Romos centre pavadinimu „Grand Hotel Plaza Roma“. Viešbutis nuo pat vestibiulio iki kambarių gniaužia kvapą, o ant stogo įrengta terasa, dėl ten augančių citrinmedžių vadinama lemon terrace , atveria puikius vaizdus, taigi ten Roma galima grožėtis pačiame gražume – naktį.

Viešbutis turi ir savo restoraną, kuriame pora šventė Aivaro gimtadienį. Inga pasakoja, jog vakarienė buvo išties įsimintina, tačiau jie ten nevalgė nieko specifiškai itališko: Inga užsisakė žuvies patiekalą, o Aivaras – jautienos didkepsnį. Makaronų patiekalo jiems pavyko paragauti viešbučio rekomenduotame jaukiame restoranėlyje, kuriame Inga neatsispyrė mėgstamiems ravioliams su varškės ir špinatų įdaru, o jos vyras jėgų pasikrovė suvalgęs gabalėlį tikros itališkos lazanijos.

Pora kelionių metu visada pasikliauja viešbučių rekomendacijomis maisto atžvilgiu, mat kelionę greitai gali sugadinti prastas maistas, todėl geriau klausyti profesionalų. Nors ir nėra nieko blogo valgyti netikėtai aptiktame restoranėlyje, Inga pataria visuomet būti labai atidiems: „Mes turime nusistatę pakankamai griežtą taisyklę, susijusią su maistu: nevalgyti maisto, kurio nežinai. Taisyklę ypač taikome tada, kai vykstame į egzotines šalis. Pagrindiniai mūsų patiekalai būna vištiena, kurią renkamės pagamintą itin paprastai, daržovės be jokių padažų ir prieskonių bei ryžiai, taip pat mažai kuo gardinti. Laikydamiesi tokio principo, laimei, niekada nesame prašovę.“

Tačiau Europos šalims ir jų virtuvei Inga Stumbrienė taiko išimtis, mat žino, jog čia maisto kultūra išvystyta ir patiekalams taikomi aukšti standartai – žmonės čia nemėgsta valgyti neskaniai. Tačiau, pasak moters, bet kuriuo atveju būtina atkreipti dėmesį į patį restoraną, higieną ir valgančius svečius, o prie stalo sėsti ir meniu skaityti galima tik tada, kai niekas neatrodo įtartina.

#istorijos #ravioli #italija #pica #makaronai #IngaStumbrienė #Italijosvirtuvė #žmonės #ledai #roma #gelato

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg