Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Ištikimi restorano „Dublis“ gerbėjai nustebs: jis atsinaujino, ir smarkiai!

Jau kurį laiką restorano „Dublis“ lankytojai Vilniaus Trakų gatvėje tik paklibindavo durų rankeną ir nueidavo kas sau, nes jos buvo užrakintos, o skelbimas ant durų įspėjo, kad vyksta atsinaujinimo darbai. Nors buvo svarstančių, kad su restorano atnaujinimu reikalai užtruks, kaip su legendiniu Vilniaus gatvės remontu, iš tiesų „Dublis“ atvėrė duris ir pasiūlė netikėtą, o kartu labai paprastą naujovę.

Restorano "Dublis" nuotr.

Restorano „Dublis“ nuotr.


Nuo šiol restoranas siūlys visos dienos meniu. Restorano svečiai galės rinktis iš skirtingų pusryčių pasiūlymų ir gurmaniškų sumuštinių meniu, o pietums ir vakarienei bus siūlomas „a la carte“ meniu. Naujieji „Dublio“ patiekalai sukurti kartu su garsaus danų virtuvės šefo Clauso Meyerio komanda.


17_Dublis

„Tapome demokratiškesni. Šiandien restoranai visame pasaulyje siekia būti arčiau savo klientų, arčiau produktų tiekėjų, arčiau tos vietos, kurioje jie veikia. Mūsų siekis – plėtoti vietinę maisto kultūrą ir išnaudoti tuos unikalius dalykus, kurių nerasite niekur kitur pasaulyje. Tuo pačiu metu norime restorano svečiams suteikti galimybę mėgautis aukšto lygio virtuvės patiekalais ištisą dieną, todėl nuo šiol, užsukę į restoraną bet kuriuo dienos metu, jie ras atitinkamam metui skirtą meniu“, – teigia restorano „Dublis“ bendraturtis Nielsas Peteris Pretzmannas.

Restorano "Dublis" nuotr.