Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

IŠSKIRTINIS INTERVIU: šefas Deivydas Praspaliauskas – apie emigraciją ir virtuvėje įdarbintą mamą

Vienas žinomiausių Lietuvos virtuvės šefų Deivydas Praspaliauskas (28), pabaigęs bendradarbiavimą su restoranu „Dublis“ portalui VMGonline.lt prieš pusmetį žadėjo, kad sugebės nustebinti Lietuvą. Superatvirame interviu Deivydas pristato nuosavą restoraną „Amandus“, atversiantį duris jau šiandien. Restoraną, kuris išgelbėjo garsų virtuvės meistrą nuo emigracijos ir net suteikė darbo vietą Deivydo mamai! Kad restoranui sektųsi, bus pasitelktas net švęstas vanduo!

Dovilės Rozmanaitės-Bružienės nuotr.

Dovilės Rozmanaitės-Bružienės nuotr.


Buvo kalbų, kad po skandalo „Dublyje“ planuojate išvykti iš Lietuvos. Ar jos buvo pagrįstos? Po visų reikalų Trakų gatvėje buvau šimtu procentų nusprendęs emigruoti. Nesakau, kad buvau susipakavęs daiktus, bet vykau į kelis rimtus darbo pokalbius Danijoje ir vis laukiau. Laukiau ir mąsčiau. Dėl ko aš stengiuosi, kam to reikia? Vykdžiau sąžiningą verslą, rūpinausi teisingu padavėjų arbatpinigių paskirstymu, rūpinausi, kad mūsų Lietuva būtų gražesnė. Ir ką už tai gavau? Tačiau vėliau nusprendžiau, kad keliauti į Daniją ir dirbti ten būtų per paprastas kelias. Ir tada vos ne iš po žemių išniro šitas projektas – išskirtinis viešbutis „Artagonist“ su pasiūlymu nuomotis patalpas ir jose įkurti restoraną. Daiktai liko nesupakuoti. Likau Lietuvoje ir dabar duris atvėrė ypatingos koncepcijos restoranas „Amandus“.

Dovilės Rozmanaitės-Bružienės nuotr.

Dovilės Rozmanaitės-Bružienės nuotr.


Kuo jis išskirtinis? Tai viešbučio restoranas, kuriame su komanda dirbame trimis frontais. Pirma – pusryčiai viešbučio svečiams. Tada „lobby“ bare pirmame aukšte – patiekalai