Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Ginčas dėl bulvės: kodėl šalta geriau už karštą?

Kad ir ką rodytų istorinės virtuvės tyrinėtojų tyrinėjimai, dauguma mūsų esame neperkalbami: bulvė buvo, yra ir bus mums, lietuviams, bene svarbiausia daržovė, o skaniai iškepti bulviniai blynai arba cepelinai vis dar reiškia ir reikš šventę mūsų skrandžiams. Net jeigu ta šventė šiandien neretai švenčiama paslapčia, neprisipažįstant – juk šiais laikais bulvė pastatyta į didžiausių blogiukų kampą, kuriame stovi ir pienas, ir miltai, ir kiti “nurašyti” produktai.

Bulvės, VMG
Unsplash.com nuotr.


Kas nutiko, kad viena svarbiausių daržovių – bulvė, ėmė ir atsidūrė vengtinų produktų sąraše ir daugybė žmonių jos atsisakė? Ar tikrai ji bevertė? O gal tai tėra įvairaus plauko mitybos konsultantų, šių laikų burtininkų, niekuo nepagrįstos teorijos? Šiuos ir kitus klausimus, apie kontroversiškąją bulvę Alfas Ivanauskas laidoje ALFAS LIVE užduos biomedicinos mokslų daktarei Sandrijai Čapkauskienei.


ALFAS LIVE, Adrija Čapkauskienė
Delfi.lt nuotr.

Ar valgote bulves? Retai. Tačiau informacijos apie bulves yra labai daug ir ji gana kontraversiška. Tuo tarpu mokslas sako, kad pati bulvė yra gera daržovė, jos gerą vardą gadina tik mūsų įpročiai ir būdas, kaip jas ruošiame. – „


Ar tiesa, kad bulvėje yra daug vitamino C?

Taip. Bulvė turi ir įvairių vitaminų, ir gerųjų mineralų, svarbu žinoti, kad net apie 50 proc. šių gėrybių yra bulvės odoje, lupenoje. Vitamino C ir lupenoje, ir pačioje bulvėje yra tikrai nemažai, tačiau termiškai apdorojant jo smarkiai sumažėja.