Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Garsus lenktynininkas Antanas Juknevičius: nepatikėsite, koks produktas jį lydi Dakaro ralyje

Iki naujo Dakaro Pietų Amerikoje likus vos keliems mėnesiams, garsus ralio lenktynininkas Antanas Juknevičiaus pasakoja apie didžiąją gyvenimo aistrą – maistą. Sužinosite, koks produktas ralio metu ilsisi automobilio durelėse, kokius rekordiškus vandens kiekius jis kasdien išgeria Dakare, kaip atsakingai renkasi maisto produktus turguje ir ką vėliau iš jų gamina.

Žalioji šakšuka su špinatų ir lapinių kopūstų padažu, kedrinėmis pinijomis ir fetos sūriu - 8 Eur. (Valerijos Stonytės nuotr.)

Valerijos Stonytės nuotr.


Kokia yra lenktynininko mityba?

Kartais labai chaotiška. Asmeniniame gyvenime mano mityba yra tikrai nebloga, nes domiuosi maistu – pats jį perku, moku atsirinkti ir žinau, kas man tinka. Tiesiog skiriu tam laiko. Deja, varžybų metu neturime nei laiko, nei sąlygų, todėl valgom viską. Dažniausiai labai kaloringą ir daug angliavandenių turintį maistą.

Ką tiksliau valgote dienos metu?

Mes neturime laiko gaminti. Jeigu miegi 2–3 valandas per parą, kaip Dakare, laiko pasigaminti maistui neturi, todėl valgome valdišką maistą, t. y. rytais valgome makaronus, kiaušinius. Nors geriu kavą be cukraus, tačiau ten stengiamės vartoti daug cukraus, kad gautume energijos greitai. Taigi mūsų meniu sudaro sotus ir paprastas maistas, ne toks, kokį valgyčiau namuose. Apie daržoves išvis galima pamiršti. Dieną beveik nieko nevalgom. Bet kai finišuojam vakare, stengiamės suvalgyti po gerą kepsnį. Tokia yra mūsų kasdienybė. Didžiųjų komandų kitokia – jie turi savo šefus. Kadangi daugybę metų esu vykęs kaip Kazachstano komandos vadovas, žinau, kad važiuoja atskiras sunkvežimis, kuriame šefas su padėjėju kiekvienam lenktynininkui ruošia pagal jo mitybą subalansuotus patiekalus. Vienam vienoks patiekalas, kitam – kaloringesnis, ir pan. Taip ir turėtų būti, bet mūsų atveju ir taip džiaugiamės, kad galime ten dalyvauti.

„Royale“ kiaušiniai su restorane rūkyta lašiša ir „Yuzu Hollandaise“ padažu - 8,50 Eur. (Valerijos Stonytės nuotr.)

Valerijos Stonytės nuotr.