Garsiausi pasaulio maisto turgūs
Aš Ikona 750X300.jpg
AS-IKONA_1800x250.jpg

Naujienlaiškis

Garsiausi pasaulio maisto turgūs

Tikriausiai ne kartą girdėjote, kad norėdami pamatyti lankomos šalies veidą, turėtumėte užsukti į vietinį turgų. Čia verda kasdienis to krašto gyvenimas ir jūs galite bent trumpam pasijusti jo dalimi – bendravimas su prekeiviais ir galimybė prisiliesti prie maisto kultūros palieka neišdildomų įspūdžių.


Kurie gi maisto turgūs verti jūsų dėmesio? Pristatome jums visame pasaulyje žinomus gastronominius perlus nuo Europos iki Azijos.


Marché Bastille, Paryžius, Prancūzija

Išsirinkti geriausią turgų Paryžiuje, jau nekalbant apie visą Prancūziją, yra sudėtinga užduotis. Tačiau „Marché Bastille“ tikrai vertas paminėjimo – tai didžiausias maisto rojus Paryžiuje po atviru dangumi, permirkęs istorija ir įsikūręs įspūdingos Colonne de Juillet kolonos šešėlyje, kuri skirta atminti 1830 metais vykusią revoliuciją.

Paragaukite Elzaso patiekalo iš raugintų kopūstų ir įvairių mėsos rūšių, alyvuogių, austrių ir panašių skanumynų, nusipirkite šviežio jogurto stiklainį ar pasimėgaukite kąsneliu galetės (pranc. galette). O kur dar gausybė vaisių ir daržovių, ekologiškų kiaušinių, šviežiai keptos duonos… Neabejojame, kad širdį pavergs ir kamamberas, „Comte“ ar „Tomme“ su dar šilta prancūziška bagete.


Tsukiji žuvies turgus, Tokijas, Japonija

Šis žuvies turgus yra didžiausias pasaulyje. Neįkainojama patirtimi laikomas 5 valandą ryto vykstantis tuno aukcionas, tačiau ne ką mažiau įspūdinga ir galimybė tiesiog prisėsti ir pasimėgauti iš šviežutėlės žuvies gaminamais sušiais.


Prieskonių turgus (Mısır Çarşısı). Stambulas, Turkija

Nors pagrindinis šio turgaus akcentas yra prieskoniai, čia galite rasti įvairiausių kitokių gardumynų – nuo gėlių arbatos ir sūrio iki chalvos ir vynuogių lapų. Be to, verta dėmesio ir lauko kavinukė, kurioje parduodama šviežia kanafeh (turk. künefe) – tai yra sūrio desertas, išmirkytas saldžiame cukraus pagrindo sirupe ir patiekiamas mažose metalinėse lėkštėse.

St. Lawrence turgus. Torontas, Kanada

1803 metais atidarytas turgus suskirstytas į tris sekcijas: Švento Lauryno salė, Šiaurės turgus ir Pietų turgus, kur daugiau nei 120 pardavėjų siūlo įvairiausius produktus iš viso pasaulio. Gal norite mėsos kepsniui ar šviežių ikrų? O galbūt susigundysite stabtelti „Carousel Bakery“ ir paragauti garsiausio pasaulyje sumuštinio su šonine?


La Boqueria turgus. Barselona, Ispanija

Sakoma, kad šis turgus buvo įkurtas dar 1217 metais ir yra laikomas vienu geriausių Europoje. Čia rasite mėsos, subproduktų, alyvuogių, šviežių jūrų gėrybių, sūdytos menkės filė… Galima vardyti ir vardyti, bet vietoje to tiesiog patikinsime, kad tokiame turguje neabejotinai rasite tai, ko trokštate. Verta paminėti ir čia veikiančius barus, kurie siūlo gėrimų, „tapų“, „pinčų“.


Borough turgus. Londonas, Didžioji Britanija

Šis turgus mena dar XI amžiaus laikus, kai pirkliai pardavinėdavo savo turimas gėrybes aplink Londono tiltą. Šiandien istorinis turgus išsiskiria savo aukštos kokybės produktais – nuo apylinkėse užauginamų gėrybių, nepaprastai gardžių britų gaminamų sūrių iki gatvės maisto iš viso pasaulio.


Or Tor Kor turgus. Bankokas, Tailandas

Čia rasite gausią šviežios mėsos, jūrų gėrybių, ekologiškų produktų pasiūlą. Be to, šiame turguje galite rasti ir jau paruošto maisto – keptų krevečių, dubenėlį kario ar papajos salotų ir kitų patiekalų, kurie leis pajusti tikrą tailandietišką dvasią.


Mercado de la Merced. Meksikas, Meksika

Didžiausias turgus mieste turi, kuo nustebinti. Čia jus pasitiks sukabintos mėsos girliandos, keptų vabzdžių pilni dubenys, kalnai raudonosios aitriosios paprikos, o kur dar įvairūs užkandžiai – „tacos“, kesadilijos, pozole troškinys, saldinti ir šviežiai supjaustyti vaisiai. Tik spėk dairytis ir rinktis!


Ferry Building Market. San Franciskas, Kalifornija, JAV

1898 metais atidarytas ir veikęs kaip keltų stotis, dabar veikia kaip turgus ir suburia maisto mylėtojus. Daugybė prekybininkų parduoda nedideliais kiekiais gaminamą produkciją. Tinkamą pasirinkimą savo skoniui atras ir sūrių mylėtojai, ir tie, kuriems prie širdies saldumynai – nuo šokolado iki ledų. Tad jei lankysitės San Franciske, turėkite omenyje šį turgų, kuriame, kalbama, produktai yra vieni geriausių šalyje. Tiesa, verta įsidėmėti, kad be kiekvieną dieną veikiančio „The Ferry Building“ turgaus, antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais čia įsikuria ir vadinamasis „Ferry Plaza Farmers“, kuriame galite pasidairyti, ką siūlo vietiniai ūkininkai.


Kreata Ayer Wet Market. Singapūras

Įsikūręs Singapūro kinų kvartale, šis turgus kviečia leistis į azijietiškų skonių pasaulį. Čia galima paragauti tradicinio marinuoto kiaušinio, žuvies galvos sriubos, įvairių ryžių ir makaronų patiekalų, rasti mėsos, įvairiausių jūrų gėrybių, tarp kurių – ir gyvos varlės, unguriai ar net vėžliai.

Parengta pagal Cntraveler.com, Tastingtable.com.


ATGAL

PASIDALINTI

Naujienlaiškis

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg