Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

„Galo do Porto“: ryškiaspalviai portugalų favoritai

Pirma, nekartokite svetimų klaidų ir nemaišykite portugališkos virtuvės su kaimyne ispaniška virtuve. Antra, visi rudenėjant ieško ko nors šilto ir ryškiaspalvio. Žinoma, gardaus. Gal tai bus ne tik jūsų Vilniaus gastronomijos savaitės atradimas, bet ir ilgai lauktas atradimas Vilniuje? Trečia, čia sužinojome, kad portugalai labai mėgsta bulves. Pietų laukiantis skrandis sako, kad turime pasitikėti tokiais žmonėmis ir jų virtuve.

„Visi šie patiekalai, išskyrus desertą, yra tradiciniai ir portugališki. Jeigu žmogus nori skaniai pavalgyti ir patirti, kas yra portugališka virtuvė, – tai tikrai jam. Šie keturi patiekalai patenka į žinomiausių ir populiariausių portugališkų patiekalų dešimtuką. O kadangi nenorime įkyrėti savo portugališkumu, nusprendėme desertui patiekti šokoladinį „brownie“. Tai pasaldins kiekvieno gyvenimą“, – pasakojo restorano įkūrėjai Julija ir Arvydas Valeikos.

Gastronominės savaitės meniu ruošė virtuvės šefai Nikolajus Kublickij ir Andrejus Ganevič.

galodoporto0

Virtuvės šefas N. Kublickij (Valerijos Stonytės nuotr.).


10 Eur bus patiekiama: „Caldo Verde“ (lapinių kopūstų „kale“ sriuba) ir „Pataniscas de Bacalhau“ (skrudinti menkės maltinukai su moliuskų padažu).

„Caldo Verde“ (lapinių kopūstų „kale“ sriuba).

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


„Pataniscas de Bacalhau“ (skrudinti menkės maltinukai su moliuskų padažu).

Valerijos Stonytės nuotr.