Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Dovilė Filmanavičiūtė: kas jai geriau už bet kokį desertą ir kodėl trumų deda net į grikių košę?


Atlikėjos ir reklamos specialistės Dovilės Filmanavičiūtės-Miss Sheep energija bei gyvybingumas paliečia kiekvieną, su kuriuo ji pabendrauja. Nesvarbu, ar tai būtų kelios minutės, ar kelios valandos, ar, kaip šiuo atveju, keliolika minučių trukęs pokalbis, įsispraudęs tarp Dovilės dienos darbų. Ar nuolat sukdamasi kaip vijurkas ji atranda laiko ramiai pasimėgauti maistu? Dovilė papasakoja apie viską – nuo mitybos režimo iki meilės silkei, žaliai žuviai bei jūrų gėrybėms.

Dovile, kaip suprantu, jūsų dienotvarkė nėra aiškiai suplanuota – atsikėlusi galite nežinoti, ką veiksite visą dieną. Ar jums svarbus mitybos režimas ir ar pavyksta jo laikytis?

Gal nuskambėsiu labai banaliai, bet kol buvau jaunesnė, tai visą laiką atrodė „ai, kažką kažkur prabėgom, kažkokie naktiniai valgymai bet ko ir bet kaip“. Bet su metais, ką aš čia kaip senutė šneku, man tik 32-eji viso labo, turbūt pats organizmas labai aiškiai padiktuoja, kad esu iš tų žmonių, kuriems režimas labai svarbus. Tiesą pasakius, kai tik jo ilgesnį laiką nesilaikau, tai ir savijauta prastesnė, ir darbingumas mažesnis.

Bet taip, mano dienotvarkė žiauriai chaotiška. Kartais pasakau sau, kad geriau tas 10 minučių pamiegosiu, negu skirsiu pusryčiams, o tai yra labai didelė klaida ir paskui už tą klaidą labai atsiimu. Visą laiką, kai tik galiu, primenu sau, kad pusryčiai yra pagrindinis dienos maistas, kad reikia nepamiršti daržovių, vandens tinkamą kiekį gerti ir kad prieš miegą gero steiko, ką aš labai mėgstu, irgi, ko gero, nereikėtų valgyti (juokiasi). Taigi taisykles puikiai žinau, esu net lankiusi sveikos mitybos pagrindų kursus, bet kai visą dieną turi bėgt lėkt, kartais nutinka taip, kad sumuštinis su Benedikto kiaušiniu gaunasi pietų patiekalas, o ne pusryčių.

Ar yra produktų, kurie visą laiką privalo būti jūsų šaldytuve?

Aš labai mėgstu juoktis, kad jei namuose šaldytuve nėra silkės, tai man prasideda nerimo priepuolis.  Kartais net užsienyje, viešbutyje, jeigu pusryčių meniu yra silkės, tai sakau, kad čia tobulas viešbutis (juokiasi).

Dar paminėčiau sūdytą lašišą, kiaušinius, majonezą, grikius, avokadą, pomidorus. O šiuo metu labai juokinga, nes mano šaldytuvo lentynos pilnos trumų įvairiais pavidalais. Skambu kaip kokia prabangi princesė, bet pastaruoju metu visi kažkaip galvoja, kad trumus man reik dovanot, tai aš dabar trumų dedu net į grikių košę.

Ar pati mėgstate gaminti, ar mieliau valgote restoranuose?

Tiesą pasakius, aš mėgstu ir taip, ir taip. Kai e