Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Didžiausių miestų ritualai: kaip kavą geria Londonas, Paryžius ar Niujorkas?

Pasaulinėje kavos suvartojimo statistikoje pirmauja Skandinavijos šalys, taigi kavos gėrimo madas diktuoja šiauriečiai, o maistui ir gėrimams – priekabūs italai. Nors, populiarėjant kavinių tinklams, yra vis sunkiau išlaikyti kavos gėrimo savitumą, pasaulyje tvyro lėto kavos gėrimo tendencija, leidžianti atsiskleisti visiems kavos aromatams ir poskoniams.

Kai kurių šalių sostinėse iki šiol galima išskirti tam tikrus pomėgius kavai, jos rūšiai, gėrimo laikui, vartojimo tradicijoms bei atsiradusioms kitoms subtilybėms.

Unsplash.com nuotr.

LONDONAS

Kavos gėrimas Anglijoje atsirado ne anksčiau nei XVI amžiuje, dėka rytuose esančių kolonijų, kurios tuo metu priklausė Britanijai. Pirmuosius kavos namus Oksforde 1654 m. atidarė Karalienė Lane ir jie veikia iki šiol.

Populiariausias kavos paruošimo būdas iki šiol yra užplikymas verdančiu vandeniu, nors filtravimo, užpylimo arba vadinamojo drip (kava lašinama per specialų filtrą, ant stambiai sumaltos kavos tolygiai pilant silpną vandens srovę) metodai taip pat turi nemažai šalininkų.

Mėgstamiausias prietaisas kavai ruošti yra keramikinis ąsotis su medvilniniu maišeliu viduje, kuris neleidžia su kava išbėgti ir jos tirščiams. Ąsotis prieš tai būna pašildomas. Į ąsotį dažniausiai įdedama trys-keturi arbatiniai šaukšteliai šviežiai maltos kavos ir užpilama puse litro vandens. Kava pamaišoma mediniu šaukštu ir paliekama 3–5 min. Kai kurie, prieš pateikdami kavą gėrimui, pamaišo ją dar kartą.

Dažniausiai kava, kaip ir arbata, yra geriama su cukrumi ir pienu arba grietinėle. Geriama per pusryčius, po pietų ir po vakarienės. Londone populiarūs vietiniai ir amerikietiški kavos tinklai, ypač tarp jaunų žmonių, kurie nevengia jos gerti su cukrumi, pienu, grietinėle arba įvairių skonių saldžiais sirupais.