Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Baras, vedantis į Vilniaus požemius

Vilniaus požemių slėpiniai atsiveria vilniečiams ir miesto svečiams pačiais netikėčiausiais būdais. Manau, jau išsirinkau dar vieną vietą, kur slėpčiausi nuo blogo oro, šalčio ar kaitros, pro rajoną praskrendančių lėktuvų garso ir automobilių eismo gausmo. Galvoje sukasi žodžiai „toli“ ir „neįtikėtina“? Tikrai ne – tai čia pat, Vilniaus paširdžiuose, į Vokiečių gatvės požemius įkniubęs alaus baras-restoranas „Beerhouse“.

BEERHOUSE3

Vos įėjus pro duris iš abiejų pusių pasitinka keli šimtai skirtingų rūšių alaus (Valerijos Stonytės nuotr.)


Įėję į barą, tikimės vienos didesnės erdvės, kelių stalų ir barmeno. Tačiau, kiek luktelėjus, pasitiko baro rinkodaros vadovė ir pirmoji Lietuvoje moteris alaus someljė Asta Urbonaitė.

„Eikime, aprodysiu aštuonis šio baro kambarius. (Aštuonis? Kur tiek telpa?) Tik čia – po Vilniumi. Pamatysite, kokie jie skirtingi savo atmosfera ir tinkantys įvairiausiems žmonėms.“

BEERHOUSE26

Kiekvienam užėjusiam siūloma pauostyti ir paragauti skirtingų alaus salyklų ir apynių (Valerijos Stonytės nuotr.)


Nusileidome stačiais laiptais į rūsius, o Asta vis primena, kad vertėtų lenkti galvas kuo žemiau, nes čia arkos, jungiančios patalpas, yra nykštukinio aukščio.

Įsikūrėte vos prieš mėnesį, oficialaus atidarymo dar nerengėte. Kaip žmonės apie jus sužino?

Taip, komunikacijos šiuo atžvilgiu kol kas nedaug, tačiau nenorime kelti šurmulio, kol dar ne viskas įrengta iki galo. (O ko trūksta? Rodos, viskas jau užbaigta.) Jums taip, o man ne. Trūksta kai kurių detalių, smulkmenų, interjero užbaigtumo. O tam pasilikome laiko ir erdvės, nes tikiu, kad kai kurios detalės turi „ateiti“ pačios – jas reikia prisijaukinti ir išgyventi. Tačiau lankytojų čia netrūksta, dažnai mus atranda viskuo besidomintys turistai, o prieš pat skrydį užsuka su lagaminais ir išgeria nealkoholinio alaus bei papietauja. Apskritai, žmonės, pamatę, kad atsidarė nauja vieta, užeina ir dažniausiai grįžta vėl.