Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

„Baker Street“ konditerių konkurse nugalėjo dviejų mamų komanda

„Baker Street“ desertų studijos komanda saldžiomis idėjomis stebina visą Lietuvą – nuo Vilniaus iki Klaipėdos. Pastarasis įvykis jų studijoje – „Holmes“ konditerių konkursas, kurį gyvai galėjome stebėti ir mes, o „Verdu ir kepu“ žurnalo vyriausioji redaktorė Elžbieta Monkevič dar ir teisėjavo. Šiandien konkursas pasiekė finišo tiesiąją ir Vilniaus „Baker Street“ studijoje vyko arši kova tarp 6 komandų, o laimėjo dvi žavios mamos: Aušra Barkauskienė ir Indrė Jovaišienė.

Pirmieji du renginio etapai vyko Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, tačiau finalui dalyviai jau buvo sukviesti į Vilnių. Kiekviename etape reikėjo įvykdyti tam tikras užduotis. Pirmojo etapo metu dalyviai turėjo gaminti panaudodami slaptą ingredientą, antrame etape – įkomponuoti jiems duotą geometrinę figūrą. Finale kiekviena komanda gavo po šalį, kurios kultūrą ir skonius turėjo perteikti gaminamame skanėste.

Julės Jankauskaitės nuotr.

Julės Jankauskaitės nuotr.


Konkurso organizatorė Valerija Livanova, paklausta, kokia yra pagrindinė konkurso idėja, pabrėžė, kad tai – konkursas konditeriams-mėgėjams ir nė vienas profesionalas, dirbantis šioje srityje, dalyvauti negali: „Norėjome suorganizuoti tokį renginį, kuriame galėtų pasireikšti tie, kurių kūriniai ir talentas yra įvertinami tik namuose. Tokio renginio Lietuvoje nėra.“ Organizatoriai tokio susidomėjimo renginiu tikrai nesitikėjo ir buvo maloniai nustebinti, kai vos tik paskelbus registraciją visos vietos buvo užpildytos ir teko registraciją stabdyti.

Ko organizatoriai dar labiau nesitikėjo, tai tokio didžiulio susidomėjimo ir tokios gausybės rėmėjų. Jų dėka nugalėtojams teko daugybė puikių prizų. Pagrindinis prizas – nuo pačios „Baker Street“ komandos: abiem komandos nariams – po 400 Eur dovanų kuponą pasirinktiems konditerijos kursams. VMG, kaip vieni iš rėmėjų, dovanojo knygas ir žurnalus, o Elžbieta Monkevič savo ruožtu suteikė galimybę nugalėtojams pasireikšti ir savo kūrybos receptais pasidalyti kitame „Verdu ir kepu“ žurnale.

Julės Jankauskaitės nuotr.

Julės Jankauskaitės nuotr.


Dalyvių ir jų desertų vertinimo kriterijai buvo penki: skonis, išvaizda, užduoties išpildymas, laikas ir tvarka darbo vietoje. Pasak vienos iš teisėjų Svetlanos Vaganovos, desertinės „Atostogos“ savininkės, sudėtingiausia buvo vertinti iš žmogiškosios pusės, nes visi dalyviai be galo stengėsi, tačiau iš profesionaliosios pusės iškart matėsi klaidos ar nukrypimas nuo temos. Tačiau kiekvienas teisėjas stengėsi vertinti objektyviai. Elžbieta Monkevič vadovavosi principu, kad daugiau nereiškia geriau, tad jai nereikėjo daug galvoti ir vertinimo kriterijai buvo aiškūs: „Vertinimas yra kartu ir paprastas, ir sudėtingas. Paprastas – todėl, kad yra nustatyti kriterijai ir telieka įvertinti darbą pagal tuos kriterijus. Sudėtingas – nes vert