Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Austėja Landsbergienė: „Vaikai žino, kad mama iškeps skanius blynus, o tėtis – kiaušinienę“

Pedagogė, verslininkė, keturių vaikų mama ir žinomo politiko žmona Austėja Landsbergienė virtuvėje suktis malonumo nejaučia. Na, jei jau tenka, tai moteris gali ir cepelinų išvirti, tačiau geriausiai jai sekasi ir šeima labiausiai mėgsta jos kepamus firminius šokoladinius blynus. Tuo tarpu Austėjos vyras Gabrielius Landsbergis šeimą nustebina net Benedikto kiaušiniais! Apie daug dirbančios moters mitybos įpročius, vaikų valgymo ypatumus, nemėgstamus svogūnus ir glotnučius pietums moteris pasakojo taip, lyg gaminti dievintų. Nors iš tiesų, argi yra kam nepatinka kalbėti apie maistą?

Austėja, kaip prasideda jūsų ir visos šeimos rytas?

Ką valgyti pusryčiams, kiekvienas mūsų šeimoje pasirenka pats. Abu sūnūs rytais geria arbatą ir prie jos susitepa kokį sumuštinį arba valgo pusryčių dribsnius. Jauniausioji dukra labai mėgsta, kai aš arba tėtis iškepame ar išverdame kiaušinių, bet jei mes negalime ar nespėjame, tai ji prisitaiko prie vaikinų. O vyresnioji dukra nėra pusryčių žmogus, dažniausiai pačiumpa tik obuolį. Labai panašiai, kaip ir aš – aš pusryčių beveik nevalgau. Man ir noro nėra, ir laiko. Tačiau savaitgalio pusryčiai yra šventiniai, jų metu reiškiasi vyras.

Ką gi tokio valgote savaitgalio pusryčiams?

Praeitą savaitgalį pirmą kartą namuose Gabrielius gamino Benedikto kiaušinius ir jam puikiai pavyko. Tačiau dažniausiai tai būna tie tradiciniai, sotūs pusryčiai: kiaušinienė, blynai, įvairios košės.

Labiau mėgstate kavą ar arbatą?

Rytais – kavą, likusiu paros metu – arbatą (juokiasi).

Kaip daug dirbanti moteris, ar turite kokį savitą mitybos režimą?

Dienos metu paprastai man būna vėlyvi pusryčiai ir vakarienė. O pietums aš nusiperku krūvą glotnučių ir susidedu į šaldytuvą. Tad jeigu darbe šaldytuve dar yra tų glotnučių, aš papietauju, o jei ne, tai lieku be pietų ir nepietauju, kol vėl jų nusiperku (juokiasi).

Kiek žinau, jūs nemėgstate gaminti, tačiau jei jau gaminate, tai vaikų mėgstamus blynus. Su kuo gi blynus patiekiate?

Dažniausiai su uogiene. Mes labai mėgstame trintas šaldytas uogas.

Gal galite išduoti kokį ypatingą blynų receptą?

Iš tiesų, blynų tešlą visada maišau iš akies. Tačiau vaikams labai patinka, kai į paprastą blynų tešlą įmaišau kakavos, tuomet tie blynai būna tarsi šokoladiniai. Kai pirmą kartą taip padariau ir pamačiau, kaip vaikams patiko, sugalvojau dar geriau: įmaišau tarkuotų cukinijų, moliūgo, obuolių, tik morkų dar nebandžiau. Vaikai galvojo, jog tai tokie blynai, kaip visada ir nepastebėjo paslėpto ingrediento! Dabar, kai jie didesni, taip nebedarau, bet tuomet tai buvo puikus būdas ne visai sveiką patiekalą paversti sveikesniu.

Ką skaniausio namuose gamina jūsų vyras? Galbūt jis turi kokį firminį receptą, kaip kad jūsų blynai?

Tikrai kiaušinienė! Ir ta kiaušinienė yra gaminama su grietine, niekur skanesnės nesu valgiusi.