Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Augalinis pienas kavinėse: ar teks primokėti? sąrašas)

Puodelis kavos daugeliui yra vienas būtinų dienos ritualų. Rytinė kava padeda atsibusti, suteikia energijos dienos darbams, be jos sunkiai įsivaizduojamas ir popietės atokvėpis. Juoda, espresas, juoda su pienu, „americano“, kapučinas, latė – kiekvienas turi savo favoritę. Ir jeigu geriantiems kavą su karvės pienu sukti galvos nėra dėl ko, tiems, kurie netoleruoja laktozės, yra pasirinkę veganizmą ar paprasčiausiai labiau mėgsta augalinį pieną, kavinėse neretai tenka mokėti papildomai.

Aplankę skirtingas vietas, klientus viliojančias būtent gardžiais kavos aromatais, VMGonline.lt sudarė sąrašą, kuriose iš aplankytų kavinių augalinis pienas nieko nekainuoja, o kur reikia primokėti. Jei iki šiol svarstydavote, kokie kavinių argumentai, sužinojome ir juos!

„Huracán Coffee“ nuotr.


Viena iš vietų, kurioje kava augaliniu pienu gardinama nemokamai – kavos restoranas „Taste Map“. „Papildomai neapmokestinti pasirinkome dėl savo kavinių filosofijos. Nuo pat pradžių neišskyrėme atskiros kainodaros, kad tai neturėtų įtakos žmonių apsisprendimui“, – kavinės poziciją paaiškina vienas įkūrėjų Domas Ivonis.

Savo nuomonę turi ir „Coffee1“ bendrasavininkė Skaidrė Kirkaitė-Leonova: „Kavos puodelio kainą kavinėje sudaro ne tik produktai – čia daug daugiau dedamųjų: patalpos, darbuotojai, jų kvalifikacija, įranga, mokesčiai ir kita. Pienas kavoje tėra viena dalis, tad lankytojui renkantis brangesnį augalinį pieną, lyginant su karvės, mes linkę tą skirtumą prisiimti sau, o ne papildomai apmokestinti klientą.“

Kol kas papildomai mokėti nereikia ir augalinio pieno pageidaujantiems „Huracán Coffee“ lankytojams. Vis dėlto, ši kavos oazė, pasak kavinės komunikacijos atstovo Nerijaus Pudžiuvelio, vasarą ketina perskaičiuoti gėrimų su augaliniu pienu kainas ir prisidėti prie papildomą mokestį taikančių kavinių gretų. Tokio sprendimo priežastis, kaip sako jis, visai paprasta: „Augalinis pienas yra brangesnis nei, pavyzdžiui, natūralus pienas iš lietuviško ūkio, kurį mes naudojome. Kol kas skaičiavimų dar nepradėjome, todėl negalime pasakyti, kokia bus kaina.“

„Taste Map“ ir Šarūnės Zurbos nuotr.