Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Arbata, kurią lieknėtojai turėtų graibstyti

„Puero“ arbata garsėja kaip padedanti reguliuoti svorį, išvalyti toksinus iš organizmo, pagerinti medžiagų apykaitą ir sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Visgi prie savito šios arbatos skonio reikia priprasti.


puer3

„Puero“ arbatos renesansas

Pasak „Skonio ir kvapo“ arbatos žinovo Andriaus Žilinsko, pastaraisiais dešimtmečiais Kinijoje vyksta „puero“ arbatos atgimimas, o likęs pasaulis vis labiau priima šią arbatą į savo virtuves. Didelis susidomėjimas šia arbatos rūšimi skatina kurti naujas tradicijas, tirti „puero“ poveikį sveikatai bei mokytis tiksliau kontroliuoti juodojo „puero“ brandinimo procesą.

„Puero“ arbata unikali ne tik savo nuolat besikeičiančiu skoniu ar su brandos laiku augančia verte. Išskirtinis „puero“ bruožas – ši arbata turi probiotikų. Būtent dėl šios priežasties „puero“ dažnai įvardijama kaip „gyvas“ maisto produktas: arbatą subrandina ir „puero“ paverčia lapeliuose gyvenantys mikroorganizmai.

Arbatos-keliautojos istorija

„Puero“ arbata yra auginama ir gaminama pietvakarių Kinijoje, Junano provincijoje. Šios vietovės laikomos arbatmedžio gimtine. Kadaise Junanas buvo arbatos gamybos epicentras, iš kurio arbatlapiai keliaudavo į šalies Rytus bei Tibeto plynaukštę. Šis kelias iki šiol yra įvardijamas „arbatos-arklių keliu“.

Arbata presuota į plokštes, nes buvo manoma, kad taip ją lengviau transportuoti. Kelionės trukdavo kelis mėnesius ar net metus, todėl arbata per tą laiką būdavo paveikiama gausybės gamtos reiškinių – lietaus, vėjo, karščio, šalčio, bet labiausiai – joje gyvenančių mikroorganizmų.


puer1

Panašiai kaip tikras piligrimas, savo tikslą arbata pasiekdavo visai kitokia, nei pradėdavo kelionę. Kelionės metu ji pakeisdavo ne tik savo skonines savybes, bet ir pakisdavo jos poveikis. Taip gimė dvi labai skirtingos „puero“ arbatos rūšys.