Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Antoine de Boysson: „Šampano gurmanams svarbu žinoti, ką jie geria“

Šampanas – šventės, pergalės, sėkmės simbolis. Tikriausiai dauguma atsimename, jog šampanu gali būti vadinamas tik Prancūzijoje iš Šampanės regione užaugintų vynuogių subrandintas gėrimas? Šiame 35 kv. km regione – šimtai skirtingų šampano namų!

Rubriką tęsiame pristatydami vienus seniausių (o gal net seniausius!) vynuogių augintojų, vyndarių visame Šampanės regione – šampano namus „Philipponnat“.

Philipponnat šeima Šampanės regione žinoma ir svarbi jau beveik 500 metų. Puoselėjantys tradicijas, didžiuodamiesi išskirtiniais vynuogynais, savo aistra ir talentu namų vadovai vadina gebėjimą atskleisti geriausias uogų ir jų augimo aplinkos savybes. Jų šūkis: „Vienintelė mūsų marketingo priemonė yra tai, kas yra butelio viduje.“


philipponnat_le_clos_des_goissesjpg_7902

Apie šių šampano namų unikalumą pasakoja „Philipponnat“ Komercijos ir marketingo vadovas ANTOINE DE BOYSSON.

Philipponnat šeima Šampanės regione svarbi jau ne vieną šimtmetį… Kaip prasidėjo Philipponnat istorija?

Seniausias su vyndaryste siejamas šeimos narys buvo Apvril le Philipponnat. Nesame tikri, ar jis buvo vyndarys, ar ir namų savininkas, tačiau yra išlikęs to meto Prancūzijos institucijų šeimai išduotas kvitas, patvirtinantis mokesčių valstybei už gaminamą vyną sumokėjimą. Kiekviena iš šešiolikos kartų ne tik puoselėjo vyndarystės tradicijas, bet ir aktyviai dalyvavo vietiniame gyvenime, regiono valdyme. Ar šiandien daug kas pasikeitė? Žinoma, ištobulinome kai kurias gamybos technologijas, tačiau kaip prieš 500 metų, taip ir dabar mūsų namų „Cuvee 1522“ kuriamas iš tuose pačiuose laukuose augančių Pinot Noir vynuogių.


philipponnat_harvest_2012jpg_7899 (1)

Papasakokite daugiau apie savo vynuogynus. Ar juose užauginate visas produkcijai reikalingas uogas?

„Ay – pripažinimas, Mareuil – kokybė“, – tokiu tradiciniu posakiu apibūdiname savo vynuogynus. Ay ir Mareuil – istorinės, geografinėje regiono širdyje esančios vietovės. Mūsų namams priklauso 17 ha vynuogynų (Mareuil sur Aÿ, Aÿ, Avenay, ir Mutigny vietovėse), visi – Grand Cru ir Premier Cru. Ypatingą svarbą turi du ploteliai: „Le Léon“, esantis Ay, ir „Clos des Goisses“, esantis Mareuil vietovėje. Abu pasižymi stačiais šlait