„Alive“: augalinio maisto restoranas be „vegan“ etiketės
Aš Ikona 750X300.jpg
AS-IKONA_1800x250.jpg

Naujienlaiškis

„Alive“: augalinio maisto restoranas be „vegan“ etiketės

Mes stabtelėjome ir matėme kitų dvejojančius veidus, bet Jūs neturėtumėte apsigauti. Stumkite tas plačias medines duris, kurios nuves į pirmąjį Lietuvoje augalinio maisto restoraną. Vos kelias savaites dirbančio restorano „Alive“ interjeras – kruopščiai minimalistinis, salės gale stovi fortepijonas, paltas greit išsirenka norimą pakabą, bet niekur nepamatysite iškabos, kokio pobūdžio restorane atsidūrėte. Tai nėra spąstai mėsėdžiams. Anot restorano idėjos autorės Godos Sivilevičiūtės, žodis „veganiškas“ čia nėra vartojamas, nes valgant skaniai nebūtina įsprausti savęs į kažkokius rėmus. Dėl to mums čia pasidarė dar įdomiau.

Restorano idėjos autorė Goda Sivilevičiūtė ir virtuvės šefas Paulius Janušas (Valerijos Stonytės nuotr.).


„Lietuvai labai reikėjo tokios vietos. Pati vegetarė esu jau 16 metų, bet nesu iš tų kovingųjų vegetarų, kurie visiems bruka nuomonę, ką valgyti, o ko – ne. Per prievartą brukami įsitikinimai sukelia pasipriešinimą. Mano vegetarizmo pavyzdžiu pasekė nemažai draugų, tad pagalvojau, kodėl gi neturėti gero maisto restorano, kuriame būtų augalinio maisto? Mes nesame orientuoti į vegetarus ar veganus. Mes esame orientuoti į visus, nes kad ir kaip pažiūrėtumėme, didžiąją žmonių mitybos dalį užima augalinis maistas. Jie nevalgo tik mėsos. Yra žmonių, kurie šiaip valgo daug daržovių ir negalvoja, kad jie yra veganai. Mes nenaudojame žodžio „veganiškas“, nes tai žmonių galvose turi neigiamą prasmę. Atrodo, kad tada tu turi apsiriboti, bet taip nėra“, – pasakojo kadaise ir pati vegetariškai virtuvei vadovavusi G. Sivilevičiūtė.

Valerijos Stonytės nuotr.


Restorano įkūrėja neslepia – vienas iš restorano išsikeltų tikslų tikrai buvo noras nustebinti mėsėdžius, bet ir jo siekiant nebuvo perlenkta lazda: „Meniu yra pritaikytas visavalgiams – skoniai yra aiškesni ir pažįstami. Šiuo metu turime mėsą primenančio seitano kepsnį. Jis yra skirtas tiems, kurie ieško alternatyvų, bet mes nesiekiame imituoti mėsos, jei tai nėra mėsa. Kažkieno kopija niekada nebus tokai gera, koks yra originalas.“ Šiai restorano idėjai įgyvendinti buvo ieškomas iššūkius mėgstantis virtuvės šefas. Kaip pasakoja G. Sivilevičiūtė, buvo sunku surasti kandidatą, kuris neprarastų entuziazmo, išgirdęs, kad kuriamame restorane bus gaminamas augalinis maistas.

Valerijos Stonytės nuotr.


Iššūkį priėmęs virtuvės šefas Paulius Janušas dabar jau nebeabejoja, kad galėtų būti vegetaras ar veganas, tačiau prisimena, kad pradžia buvo sunki.

„Iš tikrųjų pradžia buvo sunki – reikėjo mokytis iš naujo. Nebegalėjau dėti kiaušinių ar sviesto ten, kur buvau įpratęs. Dabar mano požiūris į augalinį maistą laba pasikeitė. Matyt, maniau kaip ir daugelis žmonių, kad veganų racionas yra labai siauras. Dabar suprantu, kad viskas yra atvirkščiai. Čia randama daug daugiau produktų nei tipinio žmogaus racione. Skirtingai nei restoranuose, kur prieskoniai naudojami atsargiai, kad neužgožtų skonio, čia yra priešingai – prieskoniais yra kuriamas skonis. Pamaniau, kad ir pats galėčiau taip maitintis, nors sūrių atsisakyti negalėčiau. Namie man net nebesinori mėsos. Iš tofu galima padaryti viską – ir užkandžius, ir sriubas, ir desertus“, – pasakojo P. Janušas.

Valerijos Stonytės nuotr.


Kiekvieną savaitę restorane yra keičiamas pietų meniu. Jo paragauti galite 12–16 val. Visi patiekalai gali būti derinami su baro gėrimais, kurių gamybos procese nebuvo naudojami jokie gyvūninės kilmės produktai. Taip pat yra rengiamos degustacinės šešių patiekalų vakarienės, kurios kaina asmeniui – 35 Eur. Nuotraukose matote pilno dydžio porcijas.

Užkandžiui – karamelizuota kriaušė su burokėliais. Kaina – 7 Eur.

Valerijos Stonytės nuotr.


Užkandžiui – „tempeh“ ir skrudintų daržovių salotos. Kaina – 7 Eur.

Valerijos Stonytės nuotr.


Duonelė, patiekiama su sriuba.

Valerijos Stonytės nuotr.


Kreivabūdžių sriuba. Kaina – 5 Eur.

Valerijos Stonytės nuotr.


Purpuriniai „gnocchi“. Kaina – 15 Eur.

Valerijos Stonytės nuotr.


Bolivine balanda ir tofu sūriu įdarytas savojinis kopūstas. Kaina – 14 Eur.

Valerijos Stonytės nuotr.


Desertui – kokosų pieno ir aviečių „panna cotta“. Kaina – 5 Eur.

Valerijos Stonytės nuotr.


Darbo laikas

Pirm.–Treč.: 12:00–22:00

Ketv.:12:00–23:00

Penkt.–Šešt.: 12:00–00:00

Sekm.: 13:00–19:00

Augalinio maisto restoranas „Alive“, Gedimino pr. 31, Vilnius. Jų „Facebook“ paskyra.

#PauliusJanušas #veganiškas #augalinismaistas #vegetariškas #naujavieta #nuotraukos #sveika #kurpietauti #alive #kurvalgyti #degustacinismeniu #GodaSvilevičiūtė #restoranas #vilnius #Gediminoprospektas

ATGAL

PASIDALINTI

Naujienlaiškis

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg