Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Alfas Ivanauskas – apie restoraną, į kurio šiltnamį bėga vos nusileidęs Kopenhagoje

Visi turime savus taškus, į kuriuos aplenkdami visus kamščius liepsime vežti taksi automobilius vos nusileidus lėktuvui. Paryžiuje garuos svogūnų sriuba, Londone – didžiulis omaras. Na, o VMG idėjinis vadas Alfas Ivanauskas, grįžęs iš Kopenhagos, prasitarė ir vėl buvęs „Väkst“ restorane. Kam žengti į jau ištyrinėtą teritoriją, kai Kopenhagoje ir taip visko apstu? „Tai – mano vienas mėgstamiausių restoranų. Vienas tų, kur, nesvarbu, pietūs ar vakarienė, visada bus gerai. Čia pavalgysi, sulauksi įdomių derinių ir gėrėsiesi estetišku maisto patiekimu“, – pasakoja gastronominis keliautojas.

„Väkst“ nuotr.


Tokios jau tos skandinaviškos vietos, kurios savo šiaurietiškumu alsuoja ne tik patiekalų minimalizmu, bet ir pačiomis lėkštėmis bei interjeru. Apie tai kalba ir restorano įkūrėjas Torben Klitbo: „Norime jaustis taip, lyg rengtume sodo vakarėlį viduryje Kopenhagos. Danijoje sodo vakarėliai yra svarbus dalykas. Galbūt tai dėl mūsų trumpų vasarų, bet mes tikrai mėgstame švęsti vakarienes ir linksmintis lauke. Šią energiją ir norėjome išlaikyti savo erdvėse, tokią danišką patirtį įrėminome paprastame skandinaviškame meniu.“

„Väkst“ nuotr.


„Väkst“ priklauso „Cofoco“ restoranų grupei (tai pačiai, kaip ir „Höst“, laimėję tris tarptautinius dizaino apdovanojimus!) ir yra naujausias jų projektas. Restorane yra naudojamos šviežios, šiaurietiškos daržovės, kurios yra viso meniu akcentas, tačiau čia taip pat galima mėgautis geru kepsniu, moliuskais ir žuvimi. Restorano meniu, reaguojant į sezoniškumą ir siūlomą produkciją, yra keičiamas kas mėnesį.

Alfo Ivanausko nuotr.

Alfo Ivanausko nuotr.