Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Alaus someljė Vidmantas Čičelis: „Kai tai suprasime, alkoholizmas stipriai sumažės“

Kiekvieną dieną JAV atsiranda trys naujos alaus daryklos, o iš viso jų yra daugiau nei 5200. Tokios alaus kultūros labiausiai yra pavergtas „Vilkmergės“ alaus someljė Vidmantas Čičelis, pripažįstantis, kad kartais keliaujant po alaus festivalius pasidaro liūdna. Situacija gimtojoje šalyje kiek kitokia. Anot Vidmanto, Lietuvos aludariai dar negali taip drąsiai ir atviromis širdimis eksperimentuoti, nes mes, lietuviai, ne viską suprantame. Apie tai, ko nesuprantame ir kokiu greičiau mokomės alaus kultūros, ir kalbamės su alaus someljė.


vilkmerge alus

Ir ko, pavyzdžiui, lietuviai dar nesupranta apie alų?

Pavyzdžiui, jei išleisi stiprų alų, jie tikrai nesupras. Kaip ir rūkyto alaus. Gali įdėti tik labai labai nedaug rūkyto salyklo, jis mažai jausis ir žmonėms patiks. Jei padarysi tokį alų, lietuviai jo nepirks. Jei išleisi rūgštų alų, jam irgi nesiseks, nes jis pas mus iki šiol dar nesuprantamas. O pasaulyje rūgštūs alūs yra viena iš tendencijų, vedančių į priekį. Kartais atbaido ir ingredientai, kaip buvo nutikę su ramunėlėmis „Vilkmergės“ aluje. Žinoma, paragavus tai patinka, bet vis dėlto dar esame konservatyvūs ir atsiribojame nuo naujienų. Tam, kad lietuvis paragautų ko nors naujo, jam tai tiesiog reikia įkišti į rankas.

Kokiu greičiu į priekį žengia alaus kultūra Lietuvoje?

Mes vis dar stipriai atsiliekame nuo pasaulio tendencijų, bet kita vertus, šiandien išgyvename geriausius laikus. Lietuvoje dar niekada nebuvo tokio didelio alaus pasirinkimo. Taip pat baruose šiais laikais jau galima prašyti paragauti alaus, kas prieš kokius 2–3 metus atrodė neįsivaizduojama ir tokių barų buvo vienetai. Dabar galima paragauti net nepaprašius – tai tampa natūralu ir kultūra kyla. Iš ko baruose gerdavome alų prieš penkerius metus? Iš bokalų. Dabar jų jau niekur nerasi, nes kultūra kyla. Bokalai yra netinkami gerti alui, nes buvo sukurti tam, kad, susidaužus bokalais, jie nesudužtų. Dabar ir šio veiksmo apraiškos nyksta, to nebereikia. Bokalai netinkami tuo, kad storas stiklas savyje laiko daug šilumos ir jei tu pili į šiltesnį bokalą, alus labai sušyla. Kultūra keičiasi ir tikrai augame.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


Ar pastebite, kad skirtinguose Lietuvos miestuose alus yra geriamas skirtingai?