Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Akvilė Kavaliauskaitė: apie tualetinio popieriaus skonį ir Sakartvelo vyno paslaptis

Kai kurie sako, kad žurnalistės Akvilės Kavaliauskaitės darbas – svajonė, o ne darbas. Dėl vedamos televizijos laidos maišanti visą pasaulį, ji keliauja dar ir laisvalaikiu!

Asmeninio archyvo nuotr.


Kelionės, be abejo, neatsiejamos nuo maisto, tad VMGonline.lt pasidomėjo, kiek Akvilė į jį kreipia dėmesio. Pasirodo, kad keliaujant darbo reikalais maistui lieka ne tiek daug laiko, bet… visko būna. O vykdama svetur laisvalaikiu, Akvilė ragauja nematytus negirdėtus dalykus tikrai drąsiai.


Kiek apskritai viešėdama kitur skiriate dėmesio maistui? Drąsiai ragaujate naujienas ar liekate prie tradicinių pasirinkimų?

Kai keliauju savo malonumui, tada jau būna ragavimo kelionės. Neseniai lankėmės Meksikoje, koks ten maistas! Atradau visiškai naujų skonių. Net pagrindinius patiekalus jie gardina mangais, nes tie vaisiai ten tiesiog krenta nuo medžių. Imi ir valgai.

O ką egzotiškiausio ar netikėčiausio esate ragavusi? 

Kinijoje praėjau visą šlykštynių valgymo kursą – skorpionai, gyvatės, karveliai, šilkaverpio lervos. Pastarosios tapo šlykščiausiu kada nors mano valgytu patiekalu, lyg kramtytum tualetinį popierių. Šiaip jeigu tik pasitaiko proga kažko neįprasto paragauti, visada sakau „taip” – juk nedaug gyvenime kartų, kai gali praryti sraigę, varlės koją. Tik gal šunienos neragaučiau.