Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Ajurvedinės mitybos laikrodis: saldžiai šeštą ryto, vakare – be emocijų

Tie, kurie domisi mitybos madomis ir tendencijomis, neišvengiamai susipažįsta ir su ajurvedine mityba. Ajurveda – tai Indijoje atsiradusi ir tūkstantmečius skaičiuojanti sveikatos palaikymo sistema su labai aiškiomis taisyklėmis, ką, kaip ir kodėl reikia daryti, jeigu norite būti ir sveiki, ir laimingi. Pavyzdžiui, viena taisyklių sako, kad nuo pietų stalo reikia pakilti šiek tiek alkanam. Neabejojame, kad šį posakį girdėjoje ne kartą, tik vargu ar žinote, kad jis atkeliavo iš Indijos.

VMGonline.lt kalbina jogą, vedų ir ajuvedinės virtuvės žinovą bei lektorių, ajurvedos gydytoją Anantarą Das.

Unsplash.com nuotr.

06.00 val.: Saldūs pusryčiai – lyg apkabinimas

Ajurveda nurodo valgyti nuo saulės patekėjimo iki jos laidos, nes saulė padeda virškinimo ugniai suvirškinti maistą. Vandenį galima gerti visą parą, tačiau valgyti – nuo saulės patekėjimo iki nusileidimo, nes elgdamiesi kitaip tuščiai eikvojame savo energiją.

Pasak ajurvedos gydytojo, pusryčiams tinkamiausias laikas yra gana ankstyvas – nuo 6.00 iki 8.00 ryto. Pusryčių maistas turi būti lengvas, nes privalgius sunkaus, energija bus skiriama virškinti, o ne mąstyti. Pusryčiams turi būti patiekti saldūs patiekalai, nes saldus skonis suteikia geros nuotaikos ir apgaubia meile. „Pastebėjote, kad dažnai moterys ir vaikai vakare nori saldumynų? Kodėl? – klausia Anantara Das ir iškart paaiškina: – Tai rodo, kad dieną jie negavo pakankamai meilės, stokoja jos. Meilės gauname bendraudami, kai mus globoja, išklauso, pasako, kad myli. Kai šito gėrio gauname pakankamai, saldumynų mums nereikia. Bet jeigu mūsų neišklauso, nepabučiuoja, neapkabina, jaučiamės vieniši, tada patys save „apkabiname“: gabalėlis torto ar ledų porcija mus atpalaiduoja ir suteikia pasitenkinimo jausmą.“

Pusryčiams tinka įvairios košės, geriausia, žinoma, visagrūdės, jas galima gardinti medumi, iš vakaro vandenyje užmerktais riešutais, nes tokius organizmas lengvai įsisavina, tinka varškė, sūris – ir pats vienas, ir uždėtas ant duonos. Unsplash.com nuotr.

Kava sausina ir neramina

Tiesa, pats pirmas ryto ritualas turėtų būti stiklinė šilto vandens, kurį galima paskaninti lašeliu citrinos sulčių. „Šiltas vanduo sužadina, nuplauna toksinus, pažadina skrandį, padeda įjungti virškinimo ugnį. Prieš maistą geriamas vanduo sužadina virškinimo ugnį, o jeigu išgeriame pavalgę, virškinimo ugnį užgesiname ir maistas skrandyje pradeda pūti. Pavalgius valandą ar dvi nereikėtų gerti nei vandens, nei kitų skysčių“, – pataria ajurvedos gydytojas.