Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

A. Malassagne: „Perdėtas dėmesys mielių pašalinimo datai naikina vyndarystę“

Šampanas – šventės, pergalės, sėkmės simbolis. Tikriausiai dauguma atsimename, jog šampanu gali būti vadinamas tik Prancūzijoje iš Šampanės regione užaugintų vynuogių subrandintas gėrimas. Šiame 35 kv. km regione – šimtai skirtingų šampano namų! Kuo jie ypatingi, kuo skiriasi kiekvienų šampano namų gėrimai?

Rubriką pradedame nuo nedidelių, tačiau beveik 100 metų gyvuojančių ir nemažai apdovanojimų pelniusių  šampano namų AR Lenoble.

AR Lenoble – nepriklausomi, beveik šimtmetį tos pačios šeimos valdomi šampano namai. Dabartiniai jų savininkai Anna ir Antoine Malassagne yra ketvirtoji kompaniją valdanti karta. Jie ypatingą dėmesį skiria kiekvienos vynuogės ir terroir (augimo aplinkos) unikalumo atskleidimui, o siekdami gerinti šampano kokybę net… tikslingai mažina vynuogynų plotą! Beje, šių metų pradžioje „AR Lenoble“ visų šampano gerbėjų buvo ypač linksniuojami dėl neįprasto sprendimo: iki šiol etiketėse pateikę visą informaciją, nusprendė neberašyti disgorgement (mielių pašalinimo) datos. Apie viską papasakoja šampano namų vadovai Anne ir Antoine Malassagne.

DAMERY (2)

Šampanės regiono vynuogynai.


Iš tiesų nedaug šampano namų sugebėjo likti nepriklausomi. Kaip Jums pavyko? Ir kokią įtaką šis faktas turi pačiam šampanui?

Pripažinsiu, tai nebuvo lengva, tačiau didelis dėmesys įmonės strategijai padėjo. Kruopščiai planavome, kiekvieną uždirbtą centą investavome atgal į įmonę. Pagrindinė siekio likti nepriklausomais priežastis – galimybė patiems priimti visus sprendimus. Niekas neskubina dirbti pagal kažkieno numatytą grafiką ir, pavyzdžiui, šampaną išleisti anksčiau, nei manome, jog gėrimas paruoštas. Patys kuriame ir atsakome už savo vardą, tad kiekvienam vynui galime leisti bręsti tol, kol atsiskleidžia geriausios jo savybės.

Papasakokite apie savo vynuogynus?

Turime 10 ha vynuogynų Grand Cru vietovėje Chouilly (Chardonnay vynuogės), 6 ha vynuogynų Premier Cru vietovėje Bisseuil (Pinot Noir vynuogės) ir 2 ha vietovėje Damery (Pinot Moinier vynuogės). Iš tiesų, Chouilly vietovės vynuogynai labiausiai atspindi tai, kas mes esame: tai yra vienas iš 17 visame Šampanės regione esančių Grand Cru kaimelių ir vos vienas iš 6 – Chardonnay vynuogės. Kiekviename šampane naudojame 100 % Grand Cru Chardonnay vynuoges iš minėto kaimelio! Žinoma, visada naudojame tik pirmo spaudimo (cuvee) vynuogių sultis.

Teigiate, jog tikslingai mažinate vynuogynų plotus. Juk mažiau vynuogių – mažiau šampano! Kodėl taip darote? Ar tai reiškia, kad Jūsų produkcijos kiekis mažėja?