Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

6 produktai, dėl kurių pasaulis vis dar kraustosi iš proto


Sutiksite, kad vieno stebuklingo produkto, dėl kurio staiga visi taptume sveiki arba jį valgydami numestume svorio, nėra. Tačiau vis atsiranda produktų – superherojų, dėl kurių staiga visi pameta galvas: juk visi nori būti trendy.

Rekomenduojame visada pasitelkti kritišką protą – ypač mūsų laikais, kai atliekama daug tyrimų, mitybos taisyklės keičiasi dažnai, o tai, kas vieną dieną buvo sveika, kitą dieną jau ima kelti abejonių.

1. Kanapių sėklos

Kanapių sėklų visai neseniai atsirado mūsų parduotuvių lentynose ir mes tik pratinamės jas berti į savo lėkštę. Riebiųjų rūgščių, baltymų, daugybės vitaminų, natrio, kalcio, dietinių skaidulų ir geležies šaltinis. Toks visiškas supermaistas. Net teigiama, kad kanapių sėklos gerina atmintį ir gali pakelti nuotaiką, o jose esantys cheminiai junginiai slopina alkį ir užtikrina sotumo jausmą. Ko dar daugiau reikia? Tik nusipirkti šių sėklų ir pritaikyti jas savo mityboje. Ar bent paragauti ir sužinoti, ar jums patinka jas traškinti valgant.


2. Bolivinės balandos

Laikais, kai mitybos specialistai rekomenduoja atsisakyti baltų miltų ir poliruotų ryžių, bolivinės balandos į mūsų lėkštes atskrenda kaip supermenas. Unikalios sudėties kruopos tinka net tiems, kurie netoleruoja glitimo – vieno didžiausių mūsų dienų baubo. Jose daug ląstelienos, vitaminų, nesočiųjų riebalų rūgščių, antioksidantų, baltymų, kurių daugiau nei kituose grūdiniuose produktuose. Naudingos metant svorį, gerina virškinimo sistemą. Ar žinojote, kad artimiausi jų giminaičiai yra kiti produktai sveikuoliai – špinatai ir burokėliai?


3. Spirulina

Iš pirmo žvilgsnio nieko nesakantis ir net neskambantis valgomai pavadinimas slepia maistingąjį dumblį. Kodėl, paklausite, turėtume valgyti dar ir dumblius? Susidomėjimas jais išaugo atradus, kiek mums naudingų maistingųjų medžiagų šie dumbliai gali sukaupti. Skaičiuojama, kad spirulina – daugiau nei 50 mūsų organizmui reikalingų medžiagų, tarp kurių vitaminai, mineralinės medžiagos, nepakeičiamos aminorūgštys, pigmentai, riebalų rūgštys. Buvo pastebėta, kad vietovėse, kur žmonės nuo seno vartoja šiuos dumblius, yra ilgesnė gyvenimo trukmė, o juos vartodami ištisus metus patiriame mažesnį sezonų kaitos poveikį. Ypač šis faktas turėtų sudominti lietuvius.