AŠ Ikona vmgonline

5 priežastys, kodėl verta iš naujo pamilti sultinį. Patiks sportuojantiems ir trokštantiems atjaunėt

Tas senas geras skaidrus sultinys, su jame plaukiojančiomis morkytėmis ar sauja makaronų-raidelių, mums asocijuojasi su vaikyste, mamos ar močiutės meile (skaidriomis sriubomis vaikai pasitiki labiau nei marmalais, kuriuose, kaip ir užpelkėjusiame ežere, neaišku, kokie pavojai slypi dugne), kaikam – su kapstymusi iš ligų (ne veltui sultinys laikomas vienu iš populiariausių patiekalų, kuriuos rekomenduojama srėbti susirgus). Tačiau mokslininkai tikina, kad sultinys, ypač virtas iš kaulų, turi begales naudingų savybių, tarp jų – net figūrai ir sveikiems kaulams.


Kodėl sultinys turėtų būti sriuba Nr.1 intensyviai sportuojančiam draugui? Nes ši sriuba svariai prisideda prie mūsų sąnarių gerovės. Juk iš kaulų virtame sultinyje esama gliukozamino – natūralaus angliavandenių ir baltymų junginio, kurio papildai jau nuo seno medikų siūlomi kaip nepamainomas sąnarių pagalbininkas. Įrodyta, kad sultinys gali sumažinti sąnarių skausmą,  o sultinyje taip pat esantis chondroitinas (labai svarbus normaliai sąnario kremzlės struktūrai užtikrinti), apsaugo ir nuo tokios skausmingos ir dažniausios pasaulyje sąnarių ligos kaip osteoartritas. Jei nuo mokslinių terminų pereitume prie gyvenimo, tai sakytume taip – jei sąnarių skausmais besiskundžiantis krepšininkas ar bobutė, netyčia numestų ant grindų rašiklį, tai jie tūpdami turto pakelti, tikrai dejuotų ir keiktų gyvenimą kurkas mažiau, jei prieš tai kurį laiką būtų aktyviai srėbę sultinį. Juo labiau, kad sultinyje esančios aminorūgštys yra itin svarbios raumenų regeneravimui ir energijai – o tai sportuojantiems žmonėms labai aktualu.

Kaulų sultinys – gausus kolageno šaltinis, o kolagenas, itin dažnai minimas straipsniuose apie jaunystės išsaugojimą ir kosmetikos naujoves ne be reikalo. Ekspertai ne kartą įrodė, kad kolagenas prisideda prie odos stangrinimo, sąnarių stiprinimo, o naujausi tyrimai parodė, kad kolagenas ir jo papildai labai pagerina odos elastingumą. Taigi – mėgaukitės sultiniu, kuris, pasirodo, yra ne kas kita, kaip jaunystės eliksyras.

Šiandien švenčiama pasaulinė miego diena – ir ta proga drąsiai virkite sultinį. Juk tyrimai parodė, kad kaulų sultinyje esanti amino rūgštis glicinas gali padėti pagerinti miego kokybę ir sumažinti įtampą bei nuovargio jausmą.

Valerijos Stonytės nuotr.


Dėl didelės mineralų koncentracijos, esančio kaulų sultinyje, ši sriuba gali būti laikoma supermaistu, padedančiu stiprinti imuninę sistemą. Taigi, mūsų močiutės, dėl kiekvieno negalavimo į lovą bidonas gabenusios sultinį, buvo tikrai teisios.

Paplojom sąnariams, o dabar plojam kaulams. Tiksliau – lepinkime juos. Fosforas, magnis ir kalcis, slypėjęs kauluose, išsiskiria į sultinį ir taip prisideda prie mūsų skeleto tvirtumo.

Kaip vartotį sultinį? Srėbti kaip sriubą, išsivirti, sušaldyti į kubėlius ir naudoti kaip kitų sriubų, troškinių ar net košių pamatą, pilti į termosą ir mėgautis sriuba po sporto ar vystant į komandiruotę.

#imunitetas #sveika #treniruotės #sultinys #kaulai #sprtas

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg