Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

3 penktadienio filmai: VMG biuro rekomendacijos1. „Chocolat“ – „Šokoladas“ (2000)

„Pirmasis filmas, kuris šauna į galvą, yra „Šokoladas“ su Johnny Depp. Scena, kur jis ir Juliette Binoche dviese likę virtuvėje gamina saldainius. Tai labai seksualu ir skanu. Turiu netgi šio filmo videojuostą. Kiti mano mėgstami filmai, susiję su maistu, – tai naujausias „Nudegęs“, „Šimto žingsnių kelionė“, „Prieskonių princesė“. Na, o filmą „La troškinys“ esu mačiusi 7–8 kartus“, – VMG projektų vadovė Patricija Kanapeckaitė.

Režisierius: Lasse Hallström

Žanras: drama, romanas

Veiksmo vieta: Didžioji Britanija, JAV (įsivaizduojama Prancūzija)

Filmo trukmė: 121 min.

Siužetas: vieniša mama ir jos šešiametė dukra atsikrausto į mažą kaimelį Prancūzijoje, kur atidaro savo šokolado parduotuvę. Iš pradžių į naujakures yra žvelgiama skeptiškai, tačiau nors ir tebesitęsia Gavėnia, vis daugiau miestelėnų atranda paguodą šokolade.

Citata: „Tai ko jums tada reikia? Norite mus išgelbėti? Jūs iš katalikų centro? Prancūzų šeimos lygos? Komunistės? Ką jūs propaguojate?; – Šokoladą.“

ĮDOMU! Besiruošdama filmavimui Juliette Binoche vyko į Paryžių, kur mokėsi gaminti šokoladą. Kai kurie iš jos gamintų saldainių buvo naudojami ir filmavime.


Sakyčiau, kad filmas labai moteriškas ir ne viena moteris pagrindinėje herojėje, kurią vaidina įspūdinga aktorė Tilda Swinton, atpažins bent dalelę savęs, kuri dažniausiai taip ir lieka garsiai neišsakyta. Dievas slypi detalėse, sako anglai, ir tai idealiai atsispindi filme „Aš esu meilė“, kur kiekviena detalė, pradedant aktorių drabužiais ir baigiant paprasta žuviene, yra daugiau nei tik graži suknelė ar paprasta sriuba. O visas detales sujungia… meilė. Tokia, dėl kurios gali paaukoti net gražų ir patogų gyvenimą“, – VMG leidinių projektų vadovė Rima Aukštuolytė.

Režisierius: Luca Guadagnino

Žanras: drama, romantinis

Veiksmo vieta: Italija

Filmo trukmė: 120 min.