AŠ Ikona vmgonline

10 gardžiausių festivalio VEGFEST LT naujienų: susigundys net mėsos maniakai!

Po didelio susidomėjimo Vilniuje sulaukusio festivalio „Vegfest LT“, apie kurį rašėme vasaros pradžioje, organizatoriai nusprendė sėkmingą renginio idėją perkelti ir į Kauną. Jau lygiai po mėnesio, rugsėjo 16 d., viešbutyje „Park Inn“ bus surengtas renginys „Vegfest LT Kaunas“. Pristatome 10 įdomiausių ir netikėčiausių prekių, kurios lauks veganiškų gėrybių išsiilgusių gerbėjų Kaune: nuo stebuklingo magnio aliejaus iki sulos, kurios paskanauti galėsite net rudenį.

Organizatorių archyvo nuotr.


Kombučia

Tai fermentuotas gėrimas, gaminamas iš arbatos ir cukraus. Kilo iš Azijos ir pasaulyje naudojamas jau daugiau nei du tūkstančius metų. Tai lengvai gazuotas saldžiarūgštis gėrimas, sveikatai naudingas dėl jame esančių probiotikų. Kombučia suteikia energijos, stiprina imuninę sistemą, gerina virškinimą, padeda mesti svorį. Kombučia „Vegfest LT Kaunas“ renginyje prekiaus net dvi įmonės – „Labas kombučia“ bei „Kombucha.lt“. Ši visiems, į renginį atsinešusiems savo indą, nemokamai dalins ir vadinamąjį kombučios grybą, taigi, norintieji šį gėrimą galės auginti patys.

Organizatorių archyvo nuotr.


Liofilizuoti vaisiai

Liofilizacija – šiuo metu moderniausias konservavimo būdas, kuomet vaisiai, uogos, daržovės, prieskoniniai augalai džiovinami šalčiu. Tokiu būdu iš jų pašalinamas vanduo, tačiau didžioji dalis (net iki 100 %!) vitaminų, mineralinių medžiagų ir kitų maistinių medžiagų lieka. Be to, taip paruoštų gaminių galiojimo laikas – labai ilgas. Liofilizuotais vaisiais prekiaus „Super Garden“ bei „Frupp“ – šie turės ir iš liofilizuotų vaisių bei uogų pagamintų batonėlių.

Organizatorių archyvo nuotr.


Sėklų ir riešutų sūriai

Daug kas, perėję prie augalinės mitybos, sako, kad iš gyvūninių produktų labiausiai ilgisi sūrio. Taip yra dėl jame esančio baltymo kazeino, kuris sukelia tam tikrą priklausomybę. Tačiau negalintiems gyventi be sūrio yra gerų žinių – jo nesunku pasigaminti iš sėklų ir riešutų. Skoniu ir tekstūra toks sūris primena įprastą, o gurmanai gali įsigyti netgi pelėsinio sūrio iš migdolų ar anakardžių. Sėklų ir riešutų sūriais prekiaus „Vegan Rawhouse“, „Sultenė“, o itin įmantraus skonio pelėsinių sūrių siūlys „Širdis apsalo“.

Organizatorių archyvo nuotr.


Sula

Taip, sulos galima gauti net ir rudenį! Ji nesunkiai konservuojama, tad ją nesunku išlaikyti bet kuriam metų laikui. Ruošiantis pavasariui medis ima kaupti naudingąsias medžiagas, kurias siurbia iš žemės gilumos. Žmogui itin naudingi suloje esantys mikroelementai – magnis, manganas, natris, kalis, kalcis, geležis, cinkas, fosforas bei organinės rūgštys. Sula nuo seno gydydavo įvairias ligas. Renginyje bus galima įsigyti „Sip Sap“ bei „Sealand Birk“ sulos.

Organizatorių archyvo nuotr.


Polisalyklų ekstraktai

Tai – iš daigintų kviečių, miežių, avižų bei kukurūzų gaminama karamelę primenanti masė, pasižyminti itin dideliu vitaminų (B, C, PP, E) bei mikroelementų (magnio, kalio, kalcio, geležies, cinko, fosforo) kiekiu. Dėl maistinės vertės šie gaminiai yra itin naudingi sveikatai, o kulinarijoje puikiai tinka pakeisti cukrų. „Vegfest LT Kaunas“ mugėje bus galima įsigyti Ukrainoje gaminamų polisalyklų ekstraktų „Polisol“.

Organizatorių archyvo nuotr.


Traškučiai ne iš bulvių

Norintiems maitintis sveikiau, bet vis dar negalintiems atsispirti nuodėmingam užkandžiavimui, siūloma išeitis – įvairių skonių traškučiai, pagaminti iš lęšių, avinžirnių bei bolivinės balandos. Skoniu jie tokie pat gardūs, kaip bulvių traškučiai, tačiau žymiai palankesni sveikatai. Juose nėra jokių cheminių priedų, o druskos dedamas tik žiupsnelis. Renginyje bus galima įsigyti net penkiolikos rūšių anglų dievinamų „Eat Real“ traškučių.

Organizatorių archyvo nuotr.


Magnio aliejus

Gydytojų teigimu, net 57 % žmonių kenčia nuo magnio trūkumo – jis gali pasireikšti miego sutrikimais, nerimu ir netgi depresija, raumenų skausmais, skausmingomis menstruacijomis, nevaisingumu. Nedaug kas žino, kad greičiausias būdas atkurti magnio trūkumą – ne geriant papildus, o naudojant magnio preparatus per odą. Vadinamasis magnio aliejus – tai natūralus, alergijų nesukeliantis preparatas, kurį gali naudoti net vaikai ir nėščiosios. Magnio aliejumi renginyje prekiaus „Gera karma“.

Organizatorių archyvo nuotr.


Kanapių produktai

Kadaise baltų itin mylėtas ir plačiai vartotas augalas vėl grįžta į madą. Virtuvėje naudojamos grynos ir lukštentos kanapių sėklos, miltai, lapelių bei žiedų arbatos, sportuojantieji plaka kokteilius su kanapių baltymais, tai populiarus produktas ir gaminant kosmetiką. O ką jau kalbėti apie plačias kanapių pluošto panaudojimo galimybes! Kanapių produktais renginyje prekiaus „Kanapių namai“, „Gera karma“ bei iš Latvijos atvykstantys „Rafa kanepes“.

Organizatorių archyvo nuotr.


Užkandžiai iš daigintų sėklų

Renginyje laukiami ir besidomintieji žaliavalgyste – bus itin daug termiškai neapdorotų produktų bei patiekalų. O ypatingas dėmesys šįkart skirtas užkandžiams iš daigintų sėklų. Daigintos sėklos laikomos supermaistu, mat ruošdamosis dygti sutelkia ypač didelį kiekį naudingųjų medžiagų. „Vegfest LT Kaunas“ renginyje bus galima įsigyti įmonės „Veganas“ gaminamų duonelių iš daigintų linų sėmenų bei „Tundra Snack“ batonėlių iš daigintų grikių.

Organizatorių archyvo nuotr.


Natūrali kosmetika

Nors „Vegfest LT“ – maisto festivalis, į jį kviečiami ir kitų veganams tinkamų produktų gamintojai. Po maisto populiariausia „vegfesto“ prekė yra kosmetika. Renginyje leidžiama prekiauti tik natūralia kosmetika, neturinčia agresyvių cheminių priedų. Per odą medžiagos prasiskverbia itin lengvai, todėl ne be reikalo sakoma, kad ant jos tepti galima tik tai, ką galėtume ir valgyti! „Vegfest LT Kaunas“ renginyje savo gaminius pristatys „Green Feel“, „Eco Desire“, „Manilla“ bei vaistinė „Valerijonas“.

#veganiškas #Vegfest2017 #veganai #sula #veganiškasmaistas #vegan #sūris

ATGAL

PASIDALINTI

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg