Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Žalias mangas: nokinti ar... gaminti?

Jeigu mangas dar nesunokęs, įdėkite jį į rudą popierinį maišelį ir palikite kambario temperatūroje.

Ar verta gundytis viliojančia prekybos centro akcija pirkti nesunokusį vaisių tikintis, kad nokinimo triukas pasiteisins ir už mažą kainą būsite įsigiję vaisių karalių?

Į šį portalo skaitytojos klausimą atsakė virtuvės šefas Evaldas Žaliukas.


Ar nokinti?

Verta nebent dėl paties intereso ir jeigu esate smalsūs. Pasak E.Žaliuko, profesionalūs virtuvės šefai tokiais dalykais neužsiima, nes vadovaujasi šventa taisykle: geras, kokybiškas produktas yra karalius, iš nekokybiško, nesunokusio produkto nieko gero neišspausi.

Atvirai kalbant, žmonės, pavažinėję po svečias šalis ir matę bei ragavę tikrai kokybiškų egzotinių vaisių, į parduodamus mūsų prekybos centruose net nežiūri. Nors internete galima rasti patarimų, kaip nokinti žalius vaisius, o ir pats iš vaikystės prisimenu, kaip mama tamsioje spintoje, susukusi į rankšluostį, nokindavo žalius bananus, tačiau rezultatas nevertas pastangų. Bananai spintoje ne nokdavo, o ...supūdavo."Ką gaminti?

Jeigu susigundėte gera kaina ir nusipirkote pusžalį vaisių, šefas E. Žaliukas rekomenduoja verčiau sunaudoti jį gaminant patiekalą, kuris gali reabilituoti nevalgomo vaisiaus vertę. Jeigu vaisius nėra visiškai kietas, gaminčiau tradicinę salsą su mangais, tiesa, ji nebus labai skani. Žalias mangas visai skaniai susivalgys ir vaisių salotose su sirupu. Jos gaminamos paprastai: gabaliukais supjaustykite žalią mangą, keletą kietų obuolių, reikės uogų, kokių tik turite po ranka. Tuomet išvirkite sirupą iš cukraus, vandens, pagardinkite mėgstamais prieskoniais, pavyzdžiui, cinamonu, kardamonu ir pan. Atvėsusį, šiek tiek šiltą sirupą pilkite ant vaisių ir uogų, išmaišykite, sudėkite į sandarius indelius. Tokios salotos šaldytuve gali stovėti savaitę. Trečias patiekalas glotnutis, jį ypač tinka gaminti, jeigu mangas labai kietas. Vaisiaus minkštimą supjaustykite, sumaišykite su uogomis, įpilkite sulčių ir trintuvu sutrinkite iki tyrės. Šie keli triukai netikusio vaisiaus skonį pataisys ir nereikės jo išmesti”.


E.ŽALIUKO PATARIMAS:

„Rekomenduoju ne žaisti su pusžaliais vaisiais, o atsakingai juos rinktis, pirkti tik kokybiškus, prinokusius ir visada žinoti, ką ketinate su jais daryti, nes tai vienintelis būdas nešvaistyti nei laiko, nei pinigų, nei produktų."

Kaip išsirinkti geriausią?

  1. Mangas turi būti maksimaliai geltonas ir raudonas, žalios spalvos turi būti labai mažai.

  2. Vaisius turi būti švarus, t. y., be tamsių dėmių. Dėmėtas vaisius greitai supus.

  3. Pirštu lengvai palietus turite jausti, kad vaisius minkštas. Kietas yra nesunokęs. Kita vertus, reikėtų išmokti suprasti, ar vaisius minkštas, nes sunokęs, ar dėl to, kad pradėjęs pūti.

  4. Prinokęs vaisius turi intensyvesnį vaisiaus aromatą.


Skanaus!


Unsplash.com ir asmeninio archyvo nuotr.

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg