Šventinis vieno kąsnio stalas
mobile_750x300.jpg
vmgonline_baneris (1).jpg

Naujienlaiškis

Šventinis vieno kąsnio stalas

Pirštais valgomas maistas (angl. finger food), arba kitaip – vieno kąsnio užkandžiai, tampa vis populiaresniu švenčių ar draugų susibūrimų atributu. Švediško stalo principas ir maistas, skatinantis judėti ir laisvai bendrauti, yra bene vienas tinkamiausių būdų jaukiai Kalėdų ar Naujųjų metų vakaro atmosferai sukurti.

TENDENCIJA IŠ PRAEITIES

Rankomis valgomas maistas praverčia, kai neaišku, ką mėgsta ir ko nemėgsta laukiami svečiai. Vietoje didelių karštų patiekalų lėkščių svečiai patys gali pasiimti ko tik nori ir mėgaudamiesi bendrauti.

Šis valgymo būdas nuo seno įprastas Pietų Azijos ir Afrikos šalyse. Pavyzdžiui, Etiopijoje maistas valgomas susukant jį į indžeros duoną. Daugumoje Azijos šalių pirštais valgomas maistas šiais laikais vadinamas gatvės maistu. O Vakarų virtuvėje toks maistas tiekiamas kaip užkandžiai prie gėrimų.

RECEPTAS: Šoninės ir figų iešmeliai.


ETIKETAS PIRŠTAMS

Net ir valgant rankomis, svarbu nepamiršti etiketo. Maistas turi būti tinkamas valgyti pirštais. Tobuliausias pirštais valgomas maistas yra ne per didelis mandagiam valgymui ir kartu ne per mažas, kad norėtųsi paimti dar.

Kadangi toks maistas dažniausiai valgomas stovint, svarbu, kad mėgavimąsi juo lydėtų smagus pokalbis su kitais. Todėl rengdami šventę savo namuose pasirūpinkite, kad kiekvienas turėtų su kuo bendrauti.

Jeigu valgote ir tuo pat metu bendraujate su draugu ar pažįstamu, klauskite jo tokių klausimų, kurie nereikalautų ilgų atsakymų. Kitaip žmogus negalės valgyti. Taip pat klauskite ko nors ne tada, kai žmogus valgo, nes valgydamas jis neišgirs klausimo ir prašys pakartoti.

IDĖJOS KALĖDOMS

Sklandžiam vakarui paruoškite įvairiaspalvių žurnalo „Verdu ir kepu“ vyr. redaktorės siūlomų derinių. Jie neužgoš bendravimo, bet kartu visi išeis pasisotinę.

„Pastebiu pasaulinį kukulių renesansą. Tai galėtų būti įdomiai padaryti mėsos kukuliai, falafeliai, kažkokie daržovių kukuliai. Mėsos kukulius galima įdaryti alyvuogėmis, riešutais, apvynioti šoninės riekelėmis ir iškepti orkaitėje. Labai skanūs yra įdaryti džiovinti vaisiai: slyvos, datulės, figų puselės. Įdaryti galima riešutais, sūriu ar apvynioti rūkytos šoninės riekele. Taip pat maži sluoksniuotos tešlos pyragai arba pyragėliai. Visuomet ant stalo siūlyčiau dėti daržovių lazdelių. Kas galėtų pagalvoti, bet žmonės su malonumu graužia (juokiasi)! Morkas ar kaliaropių gabaliukus. Tam tikra prasme tai grąžina juos į vaikystę ir skaidrina nuotaiką – juk neįmanoma nesišypsoti, kai aplink visi kaip kiškiai“, – sako naujojo kulinarinio žurnalo „Verdu ir kepu“ vyr. redaktorė Elžbieta Monkevič.

#fingerfood #Kalėdos #šventės #idėjosKalėdoms #užkandžiai #šventiniamstalui #vienokąsnio

ATGAL

PASIDALINTI

Naujienlaiškis

© 2020 vmgonline

Gilės projektai

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg