Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Švenčių belaukiant, idėjos iš profesionalių virtuvės šefų

Pasitinkant didžiąsias metų šventes, LRVVKA pakvietė į šventinę prezentaciją „Švenčių belaukiant, idėjos iš geriausių Lietuvos šefų“, kurioje profesionalūs virtuvės šefai siūlė kūrybiškai, skoningai ir gardžiai sutikti šventes, dalijos patirtimi ir papasakojo, kaip pasigaminti įdomesnių pagardų: kale kopūsto traškučius, petražolių ikrus, grikių kempinę, trapios tešlos laivelį, vaisių sniegą ir kitus ypatingus šventinius patiekalus.

Šventiniam stalui skaniomis ir originaliomis idėjomis dalijosi geriausi Lietuvos šefai: Darius Dabrovolskas (restoranas „Chef2 Food House“), Aldona Gečienė (restoranas „Imperial by California Gourmet“), Justinas Kapkovičius, Honorata Lyndo (restoranas „Neringa“), Tomas Rimydis, Arūnas Stoškus (restoranų grupė „Fortas“) ir kiti.

Virtuvės šefė A. Gečienė pasiūlė kalėdiniam stalui įpūsti naujų vėjų – išsikepti lietuviams neįprastą kalėdinį pyragą „Panettone“. „Panettone“ yra tradicinis kalėdinis italų skanėstas, plėšomas rankomis, valgomas užsigeriant saldžiu kalėdiniu vynu. Tai prabangaus skonio ir nemažai laiko ruošiant reikalaujantis pyragas.

Profesionalūs virtuvės šefai siūlė kūrybiškai, skoningai ir gardžiai sutikti šventes, dalijos patirtimi ir papasakojo, kaip pasigaminti įdomesnių pagardų. (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Virtuvės šefas J. Kapkovičius šventiniam laikotarpiui  pasiūlė „dekonstruotą“ rūkytos menkės chowder, paskanintą alyvuogių ir duonos pabarstukais bei petražolių ikrais. Pagardus užpylė žuvienės sultiniu. O restorano „Siesta“ virėjai Tomas Meištininkas ir Mantas Petraitis švenčių stalui paruošė triušienos suktinuką su miško grybais aliejuje, tamsiais lęšiais, „Gran Moravia“ sūrio krepšeliu, gardino ir morkų bei pastarnokų duetu.

Virtuvės šefas T. Rimydis svečiams paruošė jautienos išpjovą su čiobreliaukės „balandėliu“ ir daržovėmis, sūrio kroketu bei demiglace padažu. Gardžius „balandėlius“ gamino iš čiobreliaukės, karšto rūkymo šoninės ir Savojos kopūsto. Trapios tešlos laivelį ruošė iš ruginių ir kvietinių miltų. Bulvių kroketui subtilaus skonio suteikė pikantiškas čederio sūris.


Restorano „Imperial by California Gourmet“ virtuvės šefė A. Gečienė pasiūlė sluoksniuotos, plonintos vištienos kepsnį su kreivabudžių kremu, grikių miltų kempine ir žolelių aliejumi. Kūrybiškai žvelgdama į plonintos vištienos filė, marinavo ją trimis skirtingais būdais, kurie suteikė spalvų žaismą ir skonių gamą. Neįprastą pagardą, kuris puikiai derėjo su vištiena, – purią, lengvą grikių kempinę virtuvės šefė gamino iš grikių miltų ir ruginių miltų.

Asociacijos prezidentas D. Dabrovolskas renginio svečius maloniai nustebino kūrybišku ir žaismingu desertu – tropinių vaisių ir maskarponės sūrio skanėstu. Tropinių vaisių kremą ruošė iš šviesaus sirupo, mangų, mandarinų, pasiflorų tyrių, maskarponės sūrį gardino vanilės lazdelėmis. Azoto ir iSi sifonu, į kurį supylė grietinėlę, vaisių tyrę ir sirupą, pademonstravo, kaip paruošti vaisių sniegą. Morengais buvo puošiamos pušies šakelių dekoracijos, jas ruošė „Paukščių Tako“ virtuvės šefė Irena Skrockienė.

Įkvėpė profesionalių virtuvės šefų išmonė? Nustebinkite artimuosius plonintos vištienos kepsniu su kreivabudžių kremu, grikių miltų kempine ir žolelių aliejumi pagal Aldonos Gečienės (restoranas „Imperial by California Gourmet“) receptą.

Plonintos vištienos kepsnys su kreivabudžių kremu, grikių miltų kempine ir žolelių aliejumi pagal Aldoną Gečienę (restoranas „Imperial by California Gourmet“).


#ImperialbyCaliforniaGourmet #aldonagečienė #mieste #tendencijos #Kūčios #Kalėdos #šventės #receptas #šventinisstalas #LRVVKA #šventiniamstalui #vištiena #restoranai

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg