AŠ Ikona vmgonline

„Šturmų švyturys“: šviežios lietuviškos žuvies restoranas

Užupio rajone įsikūręs pamario tradicijų persmelktas restoranas „Šturmų švyturys“ – vienintelis toks Lietuvoje, kur visi patiekalai gaminami iš nešaldytos, šviežios lietuviškos Kuršių marių bei Baltijos jūros priekrantės žuvies. Svetingi šeimininkai, didelės su fantazija patiektos patiekalų porcijos lauks ir Vilniaus gastronomijos savaitės metu. Su šventiniu meniu supažindina restorano šeimininkai – Česlovas ir Asta Žemaičiai.

Gastronomijos savaitės meniu: kaina 1 asmeniui – 20 Eur

Kadangi restorane patiekiama tik tą dieną pagauta šviežia lietuviška žuvis, kurią virtuvės šefas kasdien parsiveža iš Šturmų uosto, prognozuoti, kas tiksliai žvejams į tinklus paklius lapkričio 7–13 dienomis, sunku. Todėl šefas pateikia tik abstraktų Gastronomijos savaitės meniu: „Žmogus, atėjęs į „Šturmų švyturį“, sulauks užkandžio, pagrindinio patiekalo ir deserto. Iš spalvų lėkštėje ir kvapų supras, kad dabar – ruduo. Dominuos sezoninės gamtos gėrybės: daržovės, uogos, prieskoninės žolelės, su žuvimi patiektos lėkštėje tarsi meno kūriniai.“

Štai kokio užkandžio su lengvai sūdyta marinuota žuvimi sulaukė VMGonline.lt komanda.

Valerijos Stonytės nuotr.


Pagrindiniam patiekalui gausite arba steiką (tikėtina, didelės riebios lydekos), apsuptą sezoninių daržovių margumyno, arba starkį, patiektą karštame variniame inde. Melskitės baltų dievui Maumui, kad žvejams atsiųstų tas žuvis, kurių labiausiai norite, žiūrėdami į šiuos du skirtingus, bet vienodai gardžius pagrindinio patiekalo variantus.

Steikas „Šturmų švyturyje“ atrodo taip:

Valerijos Stonytės nuotr.


O su bulvių koše patiekiamas starkis – šitaip:

Valerijos Stonytės nuotr.


Valerijos Stonytės nuotr.


Patiekalai patiekiami ne kiekvienam žmogui atskirai, o nešama viena didelė lėkštė su tiek porcijų joje, kiek užsisakėte. Atskirai patiekiamas tik desertas – „Šturmų orgazmas“ (maskarponės sūris, avietės, grietinėlė, morengai).

Valerijos Stonytės nuotr.


„Šturmų švyturio“ adresas: Užupio 30, Vilnius. Darbo laikas: I–VII – 12:00–22:00. Daugiau informacijos apie šį ir kitus restoranus, dalyvaujančius Vilniaus Gastronomijos savaitėje, ieškokite ČIA.

#gastronomijossavaitė #restoranas #šventė #žuvis

ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg