Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Šefų Velykos: rinkitės antienos krūtinėlę su ypatingu padažu


Jeigu svarstote, kokį mėsos patiekalą paruošti Velykoms, turime jums nepaprastai gardžią idėją. Restorano „Monte Pacis“ virtuvės šefas Rokas Vasiliauskas kviečia namiškius nustebinti anties krūtinėle, pagardinta juodųjų serbentų ir meškinių česnakų padažu. Kaip sako šefas, toks patiekalas yra įdomus ir išskirtinis dėl savo skonių kombinacijos.

O be kokių patiekalų Rokas neįsivaizduoja savo šventinio stalo? „Stalas per pusryčius būna gana paprastas, nebūna perkrautas – kiaušiniai, duona, sviestas, dar kokios nors užtepėlės. Turime tradiciją per šventes kepti obuoliais įdarytą antį, kuri patiekiama su bulvėmis. Dar per Velykas mama, teta ar močiutė iškepa visą didelį kiaulienos sprandinės kepsnį arba kumpį.“

Anties krūtinėlė su juodųjų serbentų ir meškinių česnakų padažu (Rokas Vasiliauskas „Monte Pacis“)

1 asm.

Jums reikės:

3 žaliųjų smidrų

3 baltųjų smidrų

50 g rabarbarų

1 anties krūtinėlės

Druskos, pipirų

Padažui:

70 g juodųjų serbentų

1 šaukšto DANSUKKER cukraus „Panevėžio Plius“

30 g meškinio česnako

Žiupsnelio druskos

Juodųjų serbentų pumpurų (nebūtina)

Žolelių papuošti (kiškio kopūstai, garšvos, plukės, builiai, žibutės)

Smidrus nuskuskite ir supjaustykite piršto ilgio gabalėliais – kuo ploniau peiliu arba pjaustykle. Dėkite į dubenį su šaltu vandeniu ir ledukais, dubenį dėkite į šaldytuvą 30–60 min., taip daržovės taps labai traškios ir šviežios.Kol smidrai vėsta, susipjaustykite rabarbarus – iš pradžių piršto ilgio juostelėmis, tada – griežinėliais, iš jų – juostelėmis. Dėkite į šaldytuvą.Antienos filė nusiplėvinkite ir aštriu peilio galiuku suraižykite odelę mažais kvadratėliais. (Svarbiausiai, kad odelė būtų tik įrėžta, o mėsa neįpjauta, dėl to kepant ištirpsta riebalas ir odelė tampa traški.)Antieną apibarstykite druska ir pipirais iš mėsos puses, dėkite į šaltą keptuvę odele į apačią ir ant silpno karščio kepkite apie 10–15 min., kol riebalas visiškai ištirps ir odelė taps auksinės spalvos. Tada antieną apverskite ir su visa keptuve dėkite į iki 200 °C įkaitintą orkaitę 1–2 min. Kai antis iškeps, būtinai bent 10 min. palaikykite šiltai 60 °C orkaitėje, kad mėsa išsiilsėtų.Kol kepa antis, pasidarykite padažą. Serbentus suberkite į puodą, ten pat – DANSUKKER cukrų „Panevėžio Plius“ bei apie 50 ml vandens ir virkite 5 min. arba kol serbentai suminkštės. Dėkite meškinį česnaką, berkite žiupsnelį druskos ir pavirkite dar porą minučių. Viską sutrinkite iki vientisos masės.Nusisausinkite smidrus, sumaišykite su rabarbarais, pabarstykite druska ir palaikykite 1–2 min., kol smidrai šiek tiek paminkštės ir juos bus galima formuoti į dailų kamuoliuką. Dėkite į lėkštę, uždėkite apie 7–8 serbentų pumpurus, papuoškite salotas žolelėmis. Antį perpjaukite, patikrinkite, kaip iškepusi (viduje turi būti graži rausva spalva), užpilkite padažu.


ATGAL

PASIDALINTI

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg