Šaltibarščių reidas Vilniuje: išsiaiškinome jų ruošimo paslaptis ir kainas
Aš Ikona 750X300.jpg
AS-IKONA_1800x250.jpg

Naujienlaiškis

Šaltibarščių reidas Vilniuje: išsiaiškinome jų ruošimo paslaptis ir kainas

Kiek žmonių, tiek šaltibarščių receptų, bet ir tie ne visi būna vykę, jei agurkai bus pjaustyti, o ne tarkuoti. Kas sutiksite, o kas paneigsite? Žinodami, kad šaltibarščių vasarą restoranai išpilsto po dešimtis ir šimtus litrų, nusprendėme ištirti, kokių šaltibarščių galima rasti Vilniuje. Juk jų niekaip nepajėgia aplenkti kitos šaltosios sriubos. Prieš rožinę žvalgybą paklausėme šaltibarščių mėgėjų susivienijimo feisbuke „Šaltibarščiai“ narių nuomonės, kas yra geri šaltibarščiai. Dažniausiai jie buvo apibūdinami žodžiais: tiršti, grietiningi, be vandens, „su dideliais it lobiai plaukiojančiais kiaušiniais“, su tarkuotais agurkais, daug krapų, su rūgštele, „svarbu netaupyti“. Griežtą baigiamąjį žodį šaltibarščių vertinime tarė grupės įkūrėja Evelina:

„Viešpatie, apsaugok nuo pieno juose. Daug krapų ir normaliai agurko. Man nepatinka, kai jaučiasi vien burokai. Daug dėmesio skirti bulvėms (nesvarbu, kokia forma jos pateikiamos – sugeba visokias su****) – jei virtos, sviestuko tegul atneša on the side. Man patinka, kai ingredientai supjaustyti smulkiau, bet tai nėra labai svarbu. Gražu, kai plaukioja kiaušo puselė. Kaina – nelabai svarbu, jeigu atlikta gerai. O už nevalgomą š*** gaila ir euro.“

Taigi per vieną dieną aplankėme septynias vietas, kurių šaltibarščius girdėjome liaupsinant. Čia tikrinome jų polinkį į rožinę, tirštumą ir kiaušinio kompoziciją.

„La Crepe“ (kaina – 2,40 Eur)

Spalva: 5 / Tirštumas: 5 / Kiaušinis: pusė

„Šaltibarščiai visada būna skanūs, jei yra gaminami nuoširdžiai ir su meile, kaip ir gaminant visą kitą maistą. Patiekiame su bulvytėmis, žaliuoju bazilikų ir mėtų padažu, alyvuogių angliukais, šviežio agurko šiaudeliais“, – rinkodaros vadovė Lina

Kitoks patiekimas (sriubą iš atnešto puodelio įsipilate patys) ir papildomi ingredientai.

Valerijos Stonytės nuotr.


„Carré“ (kaina – 3,80 Eur)

Spalva: 4 / Tirštumas: 3 / Kiaušinis: pusė

„Mūsų šaltibarščiai ypatingi tuo, kad kas liečia žoleles, laiškinius svogūnus ir krapus, jas šviežias gauname iš ūkininko Antano. Kiaušiniai yra lygiai taip pat iš ūkininkų. Burokėlius ruošiame „sous vide“ technologija. Kitaip yra tai, kad naudojame balzaminį actą ir Vusterio padažą. Taip darome, kad suteiktume subtilumo. O receptas atsirado tada, kai virtuvėje baigėsi actas ir reikėjo ieškoti alternatyvų. Dėl to daug žmonių sako, kad šaltibarščiai ne tokie, kaip namuose. Mūsų šaltibarščiai yra vidutinio tirštumo, bet aš esu už tirštus šaltibarščius, nes kefyro ir parduotuvėje galima nusipirkti, o valgant šaltibarščius turi jausti ir agurką, ir burokėlį bei visą poskonį“, – virtuvės šefė Dovilė.

Vienintelis lietuviškas patiekalas „Carré“ meniu.

Valerijos Stonytės nuotr.


„Grill London“ (kaina – 2,50 Eur)

Spalva: 5 / Tirštumas: 2 / Kiaušinis: pusė putpelės kiaušinio

„Šaltibarščių receptą turbūt žino kiekvienas, todėl skonį lemia tiesiog kokybiški ir švieži produktai. Taip pat skonio suteikia ir bulvės, kurios patiekiamos šalia. Kadangi skirtingi žmonės mėgsta jas skirtingas, „Grill London“ žmonėms leidžiame pasirinkti net iš 6 skirtingų rūšių bulvių rūšių ar bulvių užkepėlių“, – vienas iš „Grill London“ vadovų Andrius.

Vieninteliai šaltibarščiai su putpelės kiaušiniu. Galima pasirinkti įvairias bulves.

Valerijos Stonytės nuotr.


„Forto dvaras“ (kaina – 2,75 Eur)

Spalva: 4 / Tirštumas: 1–2 / Kiaušinis: paskendusi pusė

„Man skaniausi yra tradiciniai šaltibarščiai, o šaltibarščiai „Forto dvare“ ir atitinka mano skonį. Jau naudojame šviežių bulvių derlių. Burokėlius patys išsiverdame ir šaltibarščius rūgštiname su natūraliomis citrinų sultimis. Mes griežtai naudojame tik rūgpienį ir pieną, vandeniu neskiedžiame. Vieni mėgsta skystesnius, kiti tirštesnius šaltibarščius, o pagal kulinarijos paveldą šaltibarščiai buvo naudojami kaip užsrėbimas prie bulvių. Jie būdavo skystesni, tik dabar juos taip išpuikinome“, – vyriausiasis virėjas Ramūnas.

Vieninteliai šaltibarščiai su „Lietuvos kulinarinio paveldo“ ženkleliu.

Valerijos Stonytės nuotr.


„Aula“ (kaina – 3 Eur)

Spalva: 5 / Tirštumas: 3 / Kiaušinis: visas

„Skaniausi šaltibarščiai būna pavasarį ir ankstyvą vasarą, kai dedami švieži batvinėliai. Dabar ypač skanios yra šviežios bulvės. „Auloje naudojama tradicinė šaltibarščių receptūra, tik šalia raudonų burokėlių dedame ir geltonųjų. „Sauloje“ siūlome šiek tiek kitokią versiją: pusiau trinti šaltibarščiai, bulvytės su salierų muslinu ir kanapių aliejumi“, – „Aula“ vykdančioji direktorė Martina.

Šaltibarščiai su daugiausia krapų ir įdomiu pateikimu. Bulvės su sviestu.

Valerijos Stonytės nuotr.


„Klaipėdos senamiestis“ (kaina – 2,50 Eur)

Spalva: 3 / Tirštumas: 3 / Kiaušinis: vienas ketvirtadalis

„Mūsų šaltibarščiai yra daromi iš obuolių sultyse marinuotų burokėlių, kad turėtų rūgšties ir suteiktų poskonį. Kiti ingredientai tradiciniai: kefyras, šiek tiek grietinėlės, žalumynai, virtos ir apkeptos bulvės, kiaušinis. Labai atvirai pasakysiu, kad šaltibarščių kaina priklauso nuo aplinkinių. Sriubų kainos būna panašios, o šaltibarščiai yra pakankamai lengvas patiekalas. Iš produktų pusės, tiek kefyras, tiek burokėliai yra pabrangę“, – kavinės finansininkas Martynas.

Bulvės su lupena. Pati didžiausia porcija šaltibarščių žvalgyboje.

Valerijos Stonytės nuotr.


„Neringa“ (kaina – 5 Eur)

Spalva: 3 / Tirštumas: 4 / Kiaušinis: vienas ketvirtadalis

„Šaltibarščiai turi būti pagaminti su meile, šalti, maloniai gaivinantys, sotūs, tiršti, skaisčiai raudoni ir būtinai su skaniomis šviežiomis bulvytėmis šalia. Receptūra – kaip mamos ar močiutės, tradicinė, jokių specialių priedų ar modernių iškraipymų. Jeigu kas nemėgsta, galima nedėti virto kiaušinio. Svarbiausia naudoti kokybiškus ingredientus“, – restorano direktorė Agnė.

Labiausiai „restoraniški“ šaltibarščiai.

Valerijos Stonytės nuotr.


O kur gaminami Jums skaniausi šaltibarščiai? Pasidalinkite komentaruose.

#reidas #apžvalga #kurgeriausi #kureiti #vilnius #šaltibarščiai #turas

ATGAL

PASIDALINTI

Naujienlaiškis

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg